www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Zotac GeForce 9800 GT Eco - překvapivě dobrá karta

Zotac GeForce 9800 GT Eco - překvapivě dobrá karta
, , recenze
Dnes se podíváme na grafickou kartu od Zotacu, kterou byste jen těžko považovali za favorita na koupi v segmentu kolem 2 000 Kč. Opak je ale pravdou a ze zdánlivě starého veterána se vylíhl nebezpečný soupeř pro Radeon HD 5670, který si otestujeme později.
K oblíbeným
reklama
Zotac GeForce 9800 GT Eco ukázal své drápy a ze zdánlivě nezajímavé karty se stal horký favorit na koupi okolo 2 tisíc korun. Na svých základních frekvencích je o něco málo rychlejší než GeForce 9600 GT, což by až tak úplně nebyl důvod k ovacím, ale v rukávu má jednu podstatnou výhodu.

Přetaktování této kartě poskytne takový výkonový bonus, že se dotáhne na grafické karty typu GeForce GTS 250 512 MB nebo Radeon HD 4850. Samozřejmě, že jejich výkonu dosahuje po přetaktování a tyto karty se ani nezadýchají, ale to je při situaci, kdy Radeon HD 4850 512 MB pomalu končí (většina už na pultech není) a GeForce GTS 250 stojí o 500-600 korun více, opravdu zajímavá nabídka.Hned v následujícím testu se přesvědčíme, jak si tato a jiné low-endové karty vedou ve srovnání s nově příchozím Radeonem HD 5670, který reprezentuje první DirectX 11 low-endovou grafickou kartu. Na faktu, že Zotac GeForce 9800 GT stojí za pozornost, ovšem velmi pravděpodobně nic nezmění. Pokud se budete snažit, tak GeForce 9800 GT pořídíte i pod 2200 korun s DPH v menších e-shopech.

přetaktování
absence DirectX 11
cena
Ikona Odkaz na databázi
slušný výkon
PhysX
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 2200 Kč s DPH


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Zotac GeForce 9800GT ECO Edition 512MB DDR3 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení karty Zotac GeForce 9800 GT Eco děkujeme firmě Czech Computer


reklama
Nejnovější články
Ubisoft rozdává hry, jako první si zdarma stáhněte Rayman Legends Ubisoft rozdává hry, jako první si zdarma stáhněte Rayman Legends
Ubisoft se svým fanouškům rozhodl zpříjemnit nucený pobyt doma a po celý duben bude uvolňovat některé ze svých her zdarma ke stažení. Jako první je na řadě povedená plošinovka ze série Ryaman, v budoucnu bude následovat třeba jeden z dílů Assassin’s Creed.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft testuje lištu s aktuálními zprávami ve Windows Microsoft testuje lištu s aktuálními zprávami ve Windows
Pokud máte rádi na očích aktuální informace, bude se vám líbit nová aplikace News Bar z dílny Microsoftu. Jedná se o lištu, kterou můžete umístit do spodní části obrazovky nebo na její boční stranu, a zobrazuje stručné zprávy z domova i ze světa.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí
Podobně jako poskytovatelé video obsahu, také společnost Valve zavádí opatření reagující na pandemii onemocnění COVID-19. S cílem snížení zátěže datových sítí mění nastavení automatických aktualizací her.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10 Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10
Před pár dny vyšla najevo informace, že aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 může způsobovat odpojování internetu. Dnes v době koronavirové pandemie je to velmi bolestivé, a tak tu máme urychlenou aktualizaci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život? Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život?
Země kdysi dávno existovala jako jedna velká rozžhavená koule, na níž se mohl po jejím vychladnutí začít vyvíjet život. Mars ale možná takovou proměnou nikdy neprošel a je otázka, co to znamená pro jeho atmosféru a podmínky pro život.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář