reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Remix IO: mini PC i multimediální centrum s Androidem a 4K rozlišením

23.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Remix IO: mini PC i multimediální centrum s Androidem a 4K rozlišením
Společnost Jide, která je známá především svým „desktopovým Androidem“, představila na Kickstarteru další kus hardwaru. Jedná se o malou krabičku za 99 dolarů, která doma zastane funkci miniaturního počítače, multimediálního centra i herní konzole.
Samotná společnost Jide sice není příliš známá, ale její hlavní softwarový produkt už ano. Jedná se Remix OS, upravený Android určený pro stolní počítače a notebooky. Před časem byl navíc vydán Remix Player, který funguje jako program přímo ve Windows – Android si tak na svém počítači může snadno vyzkoušet skoro každý. Jide ovšem čas od času představí také svůj vlastní hardware, který je založen právě na Remix OS. Naposledy to byl konvertibilní tablet Remix Pro a druhá generace miniaturního počítače Remix Mini. Tento týden přibyla do nabídky krabička s názvem Remix IO, na kterou autoři shánějí peníze v rámci kampaně na Kickstarteru. V domácnosti může nahradit hned několik jiných zařízení – počítač, multimediální centrum a s přivřenýma očima i herní konzoli.

Remix IO využívá nejnovější verzi Remix OS, která je založena na Androidu 7.0 Nougat. Uživatel přitom může jednoduše přepínat mezi desktopovým a televizním režimem. První připomíná plochu ve Windows, druhý se zase inspiroval u Android TV, k dispozici jsou tedy velké ikony a aplikace vhodné na televizní obrazovku. Ovládání je uzpůsobeno pro využití dálkového ovladače, který je v základním balení. Uvnitř krabičky tepe osmijádrový procesor Rockchip RK3368 taktovaný na 1,5 GHz, kterému sekunduje grafický čip PowerVR SGX6110 a 2GB RAM. Interní úložiště má kapacitu 16 GB. Tyto komponenty se nemusejí na první pohled zdát jako dechberoucí, ale přesto Remix IO podporuje přehrávání obsahu ve 4K rozlišení při 60 fps a také v HDR.

Dostupný výkon je možné využít také ve hrách. Pro tyto účely vytvořil výrobce nástroj, který slouží k namapování funkcí, hry původně určené pro dotykový displej je tak možné hrát za pomoci klávesnice a myši, případně gamepadu. Na těle zařízení nalezneme řadu portů, které se starají o velmi slušnou konektivitu. K dispozici je HDMI 2.0, VGA, Ethernet, čtyřikrát USB 2.0 a 3,5mm audio jack. Micro SD slot podporuje karty o kapacitě až 128 GB. Remix IO za pouhých několik dnů splnil cíl 250 000 dolarů na Kickstarteru. Tam si lze novinku předobjednat za zvýhodněnou cenu 99 dolarů, v přepočtu méně než 2 500 Kč bez DPH. Zařízení se má dostat k prvním zájemcům v březnu příštího roku.

Zdroj: Liliputing.com
reklama