Reserator 3 Max Dual: vodní chlazení po Zalmanovsku

Reserator 3 Max Dual: vodní chlazení po Zalmanovsku
, , aktualita
Zalman oficiálně uvedl na český i slovenský trh své již dříve ohlášené vodní chlazení Reserator 3 Max Dual. Jde o variaci na známé integrované a bezúdržbové systémy, které se mohou namontovat do interiéru počítačové skříně.
K oblíbeným
reklama
Respektive jsou přímo určeny k montáži do počítačové skříně, čemuž jsou moderní modely také patřičně přizpůsobeny. Nový Reserator 3 Max Dual však je ve světě integrovaných chladičů výjimečný, a to díky konstrukci svého tepelného výměníku či radiátoru. Klasické modely využívají obdélníkové radiátory skládající se ze zploštělých trubek, mezi nimiž jsou naskládána tenká hliníková a občas i měděná žebra.

Zde ale máme konstrukci, která se podobá vzduchovým chladičům Zalman řady CNPS a dokonce tu jsou i "heatpipe", jak je výrobce označuje ve zprávě. Nejde ale pochopitelně o pravé heatpipe, jako spíše o prosté trubice, skrz něž bude kolovat chladicí médium. To Zalman označuje za nanokapalinu, ale už neříká, čím by měla být výjimečná.

Chladičová struktura je zdvojená, aby se na ni vešly dva 120mm ventilátory a pak tu máme dvěma hadičkami připojený vodní blok s integrovanou pumpou, která dokáže přečerpat 90 litrů za hodinu. Tento blok je stejně jako ventilátory osvícen modrými LED. Montáž je pak možná na AMD Socket FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, AM2+ a Intel LGA 2011, 1366, 1155/1156, 1150 a 775.


ModelZALMAN Reserator 3 Max Dual
Použitý materiál:Vodní blokChladič
čistá měďčistá měď, niklovaná, v tmavém odstínu
Rozměry70 x 85 x 37 mm276 x 122 x 73 mm
ČerpadloVestavěné
Počet radiátorů4
Počet ventilátorů2 (průměr – 120 mm, LED podsvícení)
Rychlost otáčení ventilátorů1000 - 2300 ot./min
Hlasitost23,2 - 46,6 dBA
Hmotnost1426 g
Podporuje procesoryAMD Socket FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, AM2+
Intel Socket 2011, 1366, 1155/1156, 1150, 775
Termovodivá pastaZM-STG2M

Doporučená cena systému Reserator 3 Max Dual je 3 560,- s DPH a platí pro něj dvouletá záruka výrobce.

Zdroj: TZ Zalman
reklama
Nejnovější články
Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu
Sociální síť Facebook má za poslední rok opravdu hodně obrovských průšvihů a očividně to jen tak neskončí. Nyní se zjistilo, že stovky milionů uživatelů mělo svá hesla uložena v plaintextu a zaměstnanci společnosti k nim mohli mít přístup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře