Reserator 3 Max Dual: vodní chlazení po Zalmanovsku

Reserator 3 Max Dual: vodní chlazení po Zalmanovsku
, , aktualita
Zalman oficiálně uvedl na český i slovenský trh své již dříve ohlášené vodní chlazení Reserator 3 Max Dual. Jde o variaci na známé integrované a bezúdržbové systémy, které se mohou namontovat do interiéru počítačové skříně.
K oblíbeným
reklama
Respektive jsou přímo určeny k montáži do počítačové skříně, čemuž jsou moderní modely také patřičně přizpůsobeny. Nový Reserator 3 Max Dual však je ve světě integrovaných chladičů výjimečný, a to díky konstrukci svého tepelného výměníku či radiátoru. Klasické modely využívají obdélníkové radiátory skládající se ze zploštělých trubek, mezi nimiž jsou naskládána tenká hliníková a občas i měděná žebra.

Zde ale máme konstrukci, která se podobá vzduchovým chladičům Zalman řady CNPS a dokonce tu jsou i "heatpipe", jak je výrobce označuje ve zprávě. Nejde ale pochopitelně o pravé heatpipe, jako spíše o prosté trubice, skrz něž bude kolovat chladicí médium. To Zalman označuje za nanokapalinu, ale už neříká, čím by měla být výjimečná.

Chladičová struktura je zdvojená, aby se na ni vešly dva 120mm ventilátory a pak tu máme dvěma hadičkami připojený vodní blok s integrovanou pumpou, která dokáže přečerpat 90 litrů za hodinu. Tento blok je stejně jako ventilátory osvícen modrými LED. Montáž je pak možná na AMD Socket FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, AM2+ a Intel LGA 2011, 1366, 1155/1156, 1150 a 775.


ModelZALMAN Reserator 3 Max Dual
Použitý materiál:Vodní blokChladič
čistá měďčistá měď, niklovaná, v tmavém odstínu
Rozměry70 x 85 x 37 mm276 x 122 x 73 mm
ČerpadloVestavěné
Počet radiátorů4
Počet ventilátorů2 (průměr – 120 mm, LED podsvícení)
Rychlost otáčení ventilátorů1000 - 2300 ot./min
Hlasitost23,2 - 46,6 dBA
Hmotnost1426 g
Podporuje procesoryAMD Socket FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, AM2+
Intel Socket 2011, 1366, 1155/1156, 1150, 775
Termovodivá pastaZM-STG2M

Doporučená cena systému Reserator 3 Max Dual je 3 560,- s DPH a platí pro něj dvouletá záruka výrobce.

Zdroj: TZ Zalman
reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář