Reserator 3 Max Dual: vodní chlazení po Zalmanovsku

Reserator 3 Max Dual: vodní chlazení po Zalmanovsku
, , aktualita
Zalman oficiálně uvedl na český i slovenský trh své již dříve ohlášené vodní chlazení Reserator 3 Max Dual. Jde o variaci na známé integrované a bezúdržbové systémy, které se mohou namontovat do interiéru počítačové skříně.
K oblíbeným
reklama
Respektive jsou přímo určeny k montáži do počítačové skříně, čemuž jsou moderní modely také patřičně přizpůsobeny. Nový Reserator 3 Max Dual však je ve světě integrovaných chladičů výjimečný, a to díky konstrukci svého tepelného výměníku či radiátoru. Klasické modely využívají obdélníkové radiátory skládající se ze zploštělých trubek, mezi nimiž jsou naskládána tenká hliníková a občas i měděná žebra.

Zde ale máme konstrukci, která se podobá vzduchovým chladičům Zalman řady CNPS a dokonce tu jsou i "heatpipe", jak je výrobce označuje ve zprávě. Nejde ale pochopitelně o pravé heatpipe, jako spíše o prosté trubice, skrz něž bude kolovat chladicí médium. To Zalman označuje za nanokapalinu, ale už neříká, čím by měla být výjimečná.

Chladičová struktura je zdvojená, aby se na ni vešly dva 120mm ventilátory a pak tu máme dvěma hadičkami připojený vodní blok s integrovanou pumpou, která dokáže přečerpat 90 litrů za hodinu. Tento blok je stejně jako ventilátory osvícen modrými LED. Montáž je pak možná na AMD Socket FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, AM2+ a Intel LGA 2011, 1366, 1155/1156, 1150 a 775.


ModelZALMAN Reserator 3 Max Dual
Použitý materiál:Vodní blokChladič
čistá měďčistá měď, niklovaná, v tmavém odstínu
Rozměry70 x 85 x 37 mm276 x 122 x 73 mm
ČerpadloVestavěné
Počet radiátorů4
Počet ventilátorů2 (průměr – 120 mm, LED podsvícení)
Rychlost otáčení ventilátorů1000 - 2300 ot./min
Hlasitost23,2 - 46,6 dBA
Hmotnost1426 g
Podporuje procesoryAMD Socket FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, AM2+
Intel Socket 2011, 1366, 1155/1156, 1150, 775
Termovodivá pastaZM-STG2M

Doporučená cena systému Reserator 3 Max Dual je 3 560,- s DPH a platí pro něj dvouletá záruka výrobce.

Zdroj: TZ Zalman
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů