reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ricoh FAX2900L

28.1.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Ricoh FAX2900L
Laserový FAX2900L do formátu A4 je určen pro firmy s velkým faxovým provozem.
Firma Ricoh uvede na náš trh prostřednictvím společnosti Impromat nový laserový FAX2900L do formátu A4. Pro svou rychlost, vysoce kvalitní výstup a celkový výkon je určen pro firmy s velkým faxovým provozem. Řadí se do nejvyšší kategorie výrobků a disponuje velmi bohatým množstvím funkcí.

Snímací skenerová část přečte jednu stránku za 2 sec., což značně urychluje faxový přenos a celkovou dobu manipulace s faxem. Snížení telekomunikačních poplatků lze dosáhnout odesíláním faxů mimo špičku v telefonní síti prostřednictvím velké vnitřní paměti (76 stránek). Stačí jen naskenovat dokument a stanovit čas odeslání. Zabudovaný rychlý modem (33,6 KB/sec) zabezpečí krátký čas komunikace a minimální množství provolaných impulsů.

Technickou lahůdkou je volitelná podpora protokolu JBIG, který pomocí nové kompresní metody dosahuje na analogových linkách téměř stejné rychlosti přenosu jako na linkách digitálních.

Fax 2900L má jako volitelné zařízení přenos přes digitální linky ISDN. Pro uživatele to znamená vyšší rychlost a lepší vzhled dokumentů. ISDN je dobrou volbou při časté obsáhlejší komunikaci na větší vzdálenost.

Volitelná funkce PC Fax promění stolní přístroj v součást PC. Elektronické dokumenty lze tímto způsobem faxovat bez nutnosti jejich vytištění na papír.

Velkou úsporou času při vytížené telefonní lince je možnost tisku a současného ukládání právě přijímané zprávy do paměti. Stejně je tomu při odesílání, kdy jedna část faxu snímá dokument, zatímco druhá část již navazuje spojení.

Běžně se při faxování vytiskne jako první vrchní strana několikastránkového dokumentu. Funkce Reverse Order zabezpečí tištění ve správném pořadí a navíc lze každou první stranu označit rohovou značkou, která při velkém množství přijatých stránek usnadní nalezení předních stran.

Kompaktní výměnný díl s tonerem usnadňuje obsluhu pro uživatele, který nemusí čekat na servisního technika, aby uvedl svůj přístroj do provozu.

Významným bezpečnostním prvkem je “Memory Lock”, který ukládá všechny příchozí faxy do paměti a vytiskne je až po zadání správného identifikačního kódu. Zamezí se tak nežádoucímu úniku informací z firmy nebo úřadu, kdy by citlivá data mohl spatřit například první zaměstnanec v práci v pondělí ráno. Lze zvlášť nastavit i identifikační kód pro jednotlivé uživatele.

Z kteréhokoliv přijatého dokumentu lze pořídit až devět kopií, což obsluze usnadňuje práci a šetří čas. Zásobník papíru lze rozšířit na 850 stránek, což plně dostačuje pro potřeby tohoto typu zařízení. Samozřejmostí jsou komfortní ovládací funkce, jako automatická předvolba, telefonní seznam, automatické opakování volby, automatické opětovné zaslání stránky, apod.

Šetření energií zajišťuje specifikace Energy Star – přístroj má v úsporném módu spotřebu pouhých dvou wattů a přesto je i v tomto stavu připraven tisknout nebo přijmout fax.

Nový fax bude dostupný od ledna příštího roku prostřednictvím poboček firmy Impromat a jejích distributorů.

Tisková zpráva
reklama
reklama