reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ricoh RDC-5000 - digitální fotoaparát s rozlišením 1792x1200

26.7.1999, Petr Klabazňa, zpráva
Ricoh RDC-5000 - digitální fotoaparát s rozlišením 1792x1200
Rozlišení digitálních fotoaparátů je vcelku dostačující, nicméně snahou některých výrobců je mírné zvýšení.
Pro zaznamenání obrázků v digitální podobě je možné použít různých metod. Pokud již obrázek existuje v tištěné formě je nejjednodušší jej oskenovat na stolním barevném scanneru. To ovšem není možné v případě trojrozměrných objektů. V těchto případech je lépe použít digitální fotoaparát. Na trhu již existuje řada modelů renomovaných výrobců, které se liší jednak svými technickými parametry a designem, ale i zpracováním a uložením snímaných fotografií.

I poměrně náročnější uživatele uspokojí Ricoh RDC-5000. Tento nevelký přístroj o hmotnosti 310 g je schopen zachytit bezmála 2.3 mega pixelů. Maximální rozlišení je 1792x1200 pixelů. Pro tak vysoké rozlišení bylo nutno vybavit fotoaparát kvalitní optikou. Objektiv je vytvořen z devíti optických prvků a zabezpečuje automatické zaostřování. Takovéto uspořádání nabízí 2.3x optický zoom a 2.5 digitální. Snímané objekty je možno zaostřit již od 4 cm.

Pro ukládání snímaných obrázků je možno zvolit jeden ze tří režimů JPEG komprese: basic, fine a economy. Při vysokém rozlišení je možno zaznamenat okolo deseti obrázků, které se ukládají do interní 8 MB paměti. Přístroj je možné paměťově rozšířit prostřednictvím SmartMedia karty o 32 MB.

Uložené snímky je možno okamžitě po sejmutí shlédnout na 1.8" LCD displeji. Nasnímané obrázky se po propojení se stolním počítačem "přesypou" na pevný disk. Převod probíhá buď po sériovém kabelu nebo přes USB. Pro zpracování již nasnímaných obrázků je přiložen základní software ArcSoft PhotoStudio 3.0 a také ArcSoft PhotoBase, ve kterém je možno uspořádat jednotlivé snímky do katalogu.

Zdroj CoolInfo
reklama
reklama