reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ricoh si udržel přední postavení na evropském trhu černobílých kopírek

3.4.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Ricoh si udržel přední postavení na evropském trhu černobílých kopírek
První pozice obhájena i na českém trhu digitální techniky
Švýcarská firma InfoSource, která se zabývá průzkumem trhu kancelářské techniky, vydala zprávu o výsledcích evropského trhu kopírovací techniky z roku 1999. Podle ní se v loňském roce stala společnost Ricoh (zastoupená na českém trhu firmou Impromat) stejně jako v roce 1998 i v roce 1997 nejúspěšnějším výrobcem v celkovém prodeji černobílých analogových a digitálních kopírek s 22,5% tržním podílem před firmami Canon a Xerox. Tržní podíl firmy Ricoh proti loňskému roku přitom vzrostl o 1,3%, což znamená upevnění postavení.

Ricoh e1a


V segmentu všech digitálních strojů podle výrobce je úspěch ještě výraznější – se 33,2% podílu na trhu má Ricoh na druhého v pořadí (Xerox) náskok 10,7%. V prodeji to znamená rozdíl plných 43235 kusů.

Ve střední Evropě se v segmentu digitálních kopírek společnost Ricoh umístila s 20,9% o 4,4% před druhým v pořadí firmou Sharp. Segmentu barevných kopírek vévodí Ricoh spolu s druhým Canonem, když tyto společnosti dohromady získaly úctyhodných 65,2%.

Na českém trhu digitální kopírovací techniky je situace obdobná. V roce 1997, 1998 i 1999 společnost Ricoh zaujala první pozici podle výrobce (vloni s 30,2 % tržním podílem) a firma Impromat první místo podle dodavatele.

Je vidět, že i přes svou relativní “neznámost” v České republice tvoří Ricoh velmi významného hráče na poli kopírovacích strojů. Celosvětově v ní pracuje 65000 zaměstnanců a má obrat 13,4 miliard USD, což je srovnatelné se státním rozpočtem České republiky.
reklama
reklama