reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Registrace: 15.2.2007
Komentářů: 13, score 1.0 | TV Freak: 55/1.3 | Digimanie: 29/2.1
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: Sony Alpha SLT-A77
Chci fotoaparát: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 7.10.2014 s hodnocením +2:
Stačí jednoduchá logická úvaha a člověku je jasné, že systém ve virtuálním stroji nepoužívám pro soukromé­/pracovní účely ale jen na to testování. A pak je to prostě jedno.
Komentář z 8.11.2011 s hodnocením +1:
Vzhledem k tomu, že Amazon neustále své staré produkty přejmenovává, je inklinace k nějakému trvalejšímu označení naprosto přirozená a řekl bych i žádoucí. Takže klidně Kindle 4.

Text­-to­-speech na svém Kindle 3 nepoužívám ­(takže by mi nechyběl­), MP3 neposlouchám ­(na to mám dva přehrávače a jeden mobil­), web je opravdu jen nouzovka ­(klávesnici bych oželel­) a menší velikost nové generace by se mi hodila... ale ta nižší výdrž mě odrazuje, toho jsem si při uvedení nevšimnul.

P.S. Obaly u Kindle 3 s kovovými pacičkami způsobovaly obrovské problémy. Ani ne tak tím, že by se ulamovaly, jako že se přístroj zasekával a restartoval. Na webu Amazonu je k tomu diszkuní vlákno o více než tisíci příspěvcích ­(http:­/­/www.amazon.com­/cover­-causes­-Kindle­-freeze­-reboot­/forum­/Fx12U61UWYSO3UY­/Tx17O3815XVEMVM­/1?asin=B003DZ163E­). Bohužel jsem byl též postižen, takže jsem nakonec koupil obal s jiným uchycením.
Komentář z 7.3.2013 s hodnocením 0:
Zdaleka ne se vším v recenzi mohu souhlasit:

1. Nejen že konkurence existuje, dokonce se dá koupit i u nás ­(např. na Alze­). Předně je tady Bookeen Cybook Oddysey HD FrontLight, který je díky Palmknihám hezky lokalizovaný a dokonce je na pojený na jejich obchod, takže čtenáři, kteří chtějí mít knihy v češtině, je mají takříkajíc na dosah ruky. Pak je zde Kobo Glo, které se pyšní srovnatelnými parametry.

2. Kindle Paperwhite určitě není dokonalé zařízení:

a­) chybějí mu fyzická tlačítka na obracení stránek, která jsou prostě ergonomicky nejvyspělejším řešením. ­(A pak by se hodil HW zámek na dotekové ovládání­). Ne každý čte jen doma v křesle­/posteli, spousta lidí čte na cestách, v MHD ­(stačí se rozhlédnout v pražské dopravě­), a pak se výhody tlačítek jasně ukazují. S tlačítky by to bylo zařízení bez kompromisů, takhle je spousta takových, kteří podobně jako já zatím zůstávají u Kindle Keyboard. ­(­"Paperwhite with Page Keys­" :­-­) bych koupil bez váhání. Nyní trochu pokukuju po zmíněném Cybooku, protože ten aslepoň jedno tlačítko na každé straně má.­)

b­) To, že nejde nasvícení ­(jak je to správně pojmenované­) vypnout, je poměrně závažný nedostatek.

c­) Velikost paměti 2GB taky není moc, zvlášť pokud člověk nenakupuje pouze u Amazonu, kde to má hezky dostupné v cloudu. Český čtenář může jenom volně dostupnými díly toto místo zaplnit jako nic. ­(Vždyť je to pouhá polovinapaměti starého ­(dobrého­) Kindle Keyboard.­)

d­) Barva by se hodila, ale dobře, technologie ještě pořádně nedospěla, takže není fér tohle Kindlu Paperwhite vyčítat. Řešení přímo od eInku není optimální ­(barevná maska před monohromatickým inkoustem podatatně snižuje rozlišení a sytostí barev nevyniká, Mirasol se někde zasekl a jeho barvy jsou podle videí a fotografií, co jsem dosud viděl, poněkud podivné.)

Nejméně přínosné komentáře