reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Roadmap AMD odhalila Vishera FX-x300 a sérii A10

13.2.2012, Jan Vítek, aktualita
Roadmap AMD odhalila Vishera FX-x300 a sérii A10
Pro tento rok si oba hlavní rivalové na poli x86 chystají novinky a v případě AMD to budou kromě nových grafických čipů s architekturou CoreNext také procesorové čipy Piledriver. AMD se bude snažit vzhledem k vedoucí pozici Intelu v kategorii...
Pro tento rok si oba hlavní rivalové na poli x86 chystají novinky a v případě AMD to budou kromě nových grafických čipů s architekturou CoreNext také procesorové čipy Piledriver. AMD se bude snažit vzhledem k vedoucí pozici Intelu v kategorii hrubého výkonu uvádět své novinky na trh co nejdříve a my se můžeme těšit na další procesory do AM3+, které přijdou v druhém kvartálu. Půjde o série FX-8000, FX-6000 a FX-4000, čili osmijádrové až dvoujádrové procesory (či chcete-li čtyřmodulové až dvoumodulové).
- klikněte pro zvětšení -


Jak jsou na tom Bulldozery s výkonem, to je všeobecně známo, a tak jsou zajímavější nová APU Trinity, mezi nimiž se objeví také série A10-5000 s moduly Piledriver a grafickými jádry Radeon HD 7600D. Tato architektura slibuje slušný výkon s uměřenou spotřebou, přičemž na tu se více zaměří platforma Brazos 2.0 pro netbooky, nettopy a další malé počítače. Konkrétně půjde o sérii APU E2-1000.

Třetí kvartál pak má zažít nástup procesorů nahrazujících dnešní AMD FX "Bulldozer", od nichž se přeci jen očekávalo víc. Jedná se o procesory s kódovým označením Vishera, nebo-li rodinu FX-x300, kde místo x bude číslo 8, 6 nebo 4 podle počtu jader. Tyto procesory budou nejspíše určeny také pro AM3+, ale založeny budou na jádrech Piledriver. Nejvýkonnějším modelem pak má být FX-8350 následovaný FX-8320, FX-6300 a FX-4320.

Zdroj: techPowerUp, Donanimhaber
reklama
reklama