reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Roadmap grafických karet ECS

22.3.2002, Štěpán Mrázek, článek
Roadmap grafických karet ECS
Dnešní článek navazuje na včerejší přehled připravovaných grafických karet ECS. Stejně jako včera jsou zdrojem informací anonymně zaslané materiály označené jako „ECS Confidential“.
Ke včerejšímu článku Roadmap základních desek ECS se objevila připomínka, že se může jednat o podvržené informace. Ano může, ale toto lze říci o každé informaci, která nepřišla oficiální cestou přímo od výrobce či tiskové/PR agentury. Myslím však, že vzhledem ke způsobu prezentace údajů, je lze považovat za poměrně věrohodné.

Pozn.: Údaje publikuji formou screenshotů záměrně, aby byl vidět způsob jejich prezentace.

Dost již, ale polemiky nad věrohodností údajů, kterou potvrdí či vyvrátí již pouze čas :o). Pojďme se podívat co nového chystá ECS v oblasti grafických karet. Na prvním screenshotu je vidět, které grafické čipy budou použity a do jaké oblasti jsou směřovány:


Obr. 1 - Seznam použitých grafických čipů

Na druhém screenshotu je již vidět celá roadmap grafických karet, včetně orientačních termínů uvedení.


Obr. 2 - Roadmap grafických karet ECS

Na dalších třech screenshotech jsou již podrobnější specifikace jednotlivých grafických karet, včetně specifikace typu AGP sběrnice, velikosti a taktu pamětí, etc.


Obr. 3 - Specifikace grafických karet ECSObr. 4 - Specifikace grafických karet ECSObr. 5 - Specifikace grafických karet ECS

Za velice zajímavé osobně považuji výkonnostní směřování jednotlivých grafických čipů. Grafické čipy řady SiS33x v kombinaci s pamětmi DDR SDRAM mají být protipólem k řadě GeForce4 MX 4x0. Pokud se toto skutečně podaří během druhého kvartálu, pak nVidii přibude další pomyslná vráska na čele. Pro nás uživatele to bude jen a jen dobře. Držím společnosti ECS palce, ať se prosadí na trhu - nVidie a ATI budou potom levnější :o).


Zdroj: Tyto informace jsem dostal od jednoho z našich čtenářů anonymně těsně po CeBITu.
reklama
reklama