reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Roadmap základních desek společnosti ECS

21.3.2002, Štěpán Mrázek, článek
Roadmap základních desek společnosti ECS
Do rukou se mi dostaly materiály označené jako „ECS Confidential“, které postupně probírají jednotlivé základní desky, které budou uvedeny na trh. Na ty nejzajímavější informace z nich se můžete podívat.
Celá roadmap (kterou jsem obdržel anonymě od jednoho ze čtenářů) je provedena formou prezentace, která začíná nejprve přehledem připravovaných procesorů od společností Intel, AMD a VIA. Na přehled procesorů navazuje přehled připravovaných north bridge a dále pak také přehled připravovaných south bridge.

Pozn.: Informace z této prezentace si můžete prohlédnout vždy po kliknutí na příslušný obrázek.


Obr. 1 - Přehled připravovaných procesorů společností Intel, AMD a VIA
(klikněte pro zvětšení)Obr. 2 - Přehled připravovaných north bridge od společností Intel, VIA a SiS
(klikněte pro zvětšení)Obr. 3 - Přehled připravovaných south bridge od společností Intel, VIA a SiS
(klikněte pro zvětšení)

Na přehled připravovaných procesorů a čipových sad již navazují celkem tři stránky, na kterých jsou zobrazeny názvy a hrubé specifikace připravovaných základních desek společnosti ECS určených pro procesor Intel Pentium 4.


Obr. 4 - Přehled připravovaných základních desek pro procesor Pentium 4 od společnosti ECS postavených na čipových sadách společnosti Intel
(klikněte pro zvětšení)Obr. 5 - Přehled připravovaných základních desek pro procesor Pentium 4 od společnosti ECS postavených na čipových sadách společnosti VIA
(klikněte pro zvětšení)Obr. 6 - Přehled připravovaných základních desek pro procesor Pentium 4 od společnosti ECS postavených na čipových sadách společnosti SiS
(klikněte pro zvětšení)

Poslední částí prezentace je přehled připravovaných základních desek pro procesory společnosti AMD. Záměrně zde neuvádím pro platformu Socket A či pro procesor Athlon, neboť úplně na konci roadmap jsou základní desky pro procesor K8.


Obr. 7 - Přehled připravovaných základních desek pro procesory společnosti AMD
(klikněte pro zvětšení)

Celkově jsem napočítal (mimo aktuálně dostupných modelů) 27 buď již vyvíjených či teprve připravovaných základních desek, které jsou uvedeny v této roadmapě. Společnost ECS si zjevně chce množstvím novinek udržet svoji pozici předního světového výrobce základních desek (tedy alespoň co do počtu kusů).


Zdroj: Tyto informace jsem dostal od jednoho z našich čtenářů anonymně těsně po CeBITu.
reklama
reklama