11.9.2019, Kateřina Hoferková, aktualita

Firma Starship Technologies se snaží usnadnit studentům přistup k jídlu nebo pití, i když jsou zrovna zaneprázdněni učením. V prostředí Purdueovy univerzity nyní jezdí malé robotické vozíky, které objednaný oběd doručí. 

reklama
;) | od: batmaster (384)  11.9.201913:15
Řekl bych, že firma využívá univerzitní kampusy hlavně proto, že nejsou plné polo­-inteligentních, nenechavých, troubů, kteří budou vozítkům dělat ­"ze života peklo­" a vybíjet si na nich své frustrace.

Jak už jsem dříve psal, problém by do budoucna nemusel být v interakci robota s okolím, ale naopak okolí s robotem. Proto si myslím, že v blízké budoucnosti nebudou moci spolehlivě fungovat mimo kontrolované prostory firem, škol a pod. Roboti již ke své vyspělosti spějí, ale o lidech se to pořád řici nedá. :(
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: ;) | od: Jardadoma (159)  11.9.201915:44
Jo. Chtěl bych vidět roboty, co by rozváželi jídlo do ­"vyloučených­" lokalit :o)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: ;) | od: wrah666 (2028)  11.9.201915:47
Pokud by se nebránil, tak by složili a rozebrali i autonomní tank. Zablokovat pohyb, rozbruška a než na místo dorazí pčivolaná hlídka, bude tam vykradená a vypálená kostra. A kdyby se aktivně bránil ­(třeba plamenometem­) tak se lidskoprávní aktivisté zblázní.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: ;) | od: Jirka-77 (466)  12.9.201910:59
No tak to k vidění nebude. Budou se využívat jen tam, kde budou útoky na roboty vyjímečný. Takže mimo areály velkých firem, vysokých škol a jiných organizací budou roboti na veřejnosti ve městech fungovat jen ve slušnějších státech, jako třeba Island, Japonsko, Jižní korea, Lotyšsko možná.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.