www.svethardware.cz
>
>
>

Rocket Lake-S otestován, jaký výkon má Core i7-11700?

Rocket Lake-S otestován, jaký výkon má Core i7-11700?
, , aktualita
Kanál Odd Tech Reviews se dostal ke vzorkům procesorů Rocket Lake-S a konkrétně pak k již víceméně hotovému modelu Core i7-11700. Ten se může předvést v kompletní recenzi a podívat se můžeme i na vzorky serverových Sapphire Rapids.
K oblíbeným
reklama
Odd Tech Reviews nabízí test Core i7-11700 v podobě Qualification Sample, což už by měl být v podstatě hotový procesor na konečných taktech, čili rozdíl mezi ním a pro trh určenými kusy by neměl být žádný, nebo jen minimální. Ostatně vzorky s označením Qualification Sample se zcela běžně rozesílají i pro oficiální recenze, i když ne samotným Intelem. Stejný kanál testoval také inženýrské vzorky procesorů Rocket Lake-S, které se rovněž dostaly do nového testu pro srovnání
 
 
V nové zásilce procesorů jsou dokonce i dva serverové kousky a dle jejich spodní strany to vypadá na vzorky očekávaných serverových Sapphire Rapids-SP, které přijdou až po Ice Lake-SP a měly by představovat konečně důstojnou 10nm generaci, se kterou chce Intel zaútočit na konkurenční EPYC. Z Ice Lake-SP totiž velká konkurence pro AMD zatím nekouká. 
 
Co se týče menších procesorů, jeden z nich je právě Core i7-11700, čili osmijádrová 65W verze s takty 2,9 až 4,4 GHz. Jde tak o turbo, které je o 600 MHz níže v porovnání se 125W modelem 11700K. Limit PL2 je u tohoto procesoru 115 W s Tau 28 sekund, ale to pochopitelně nemusí být a také nebude výrobci desek dodržováno. Druhý procesor pak je model Core i9-11900T, ovšem o ten v testech nejde. 
 
 
Výsledky ukazují, je vzorek QS (qualification sample) oproti ES (engineering sample) je na tom s výkonem mnohem lépe a co se týče výkonu jednoho jádra, Rocket Lake-S by rozhodně měly být schopny v CB20 překonat konkurenční Ryzen 7 5800X. Jde právě o oněch 600 MHz navíc v případě 125W procesoru 11700K, nehledě na ještě vyšší takty procesorů Core i9. Uvidíme pak, jak to bude v případě vícevláknového výkonu, kde už je ale třeba počítat s tím, že ani nová Core i9 na dvojici moderních Ryzen 9 mít nebudou. 
 
 
Pokud jde o srovnání s Comet Lake-S, rozhodně se nám tu rýsuje výkonnostní pokrok, jaký jsme u Intelu neviděli už dlouho, pokud jde o procesory se stejnou konfigurací jader. 
 
 
Navíc i herní výkon nových procesorů Intel vypadá dobře a Rocket Lake-S by se v něm měly Ryzenům 5000 přinejmenším vyrovnat. 
 
 
Z těchto výsledků zatím vyplývá, že Intel dokáže pro Ryzeny 5000 připravit slušnou konkurenci, jež bude mít své nevýhody (počet jader, spotřeba), ale rozhodně posune výkon procesorů Core o výrazný kus dopředu. 
 
Zdroj: momomo_us


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře