www.svethardware.cz
>
>
>

Rocket Lake-S otestován, jaký výkon má Core i7-11700?

Rocket Lake-S otestován, jaký výkon má Core i7-11700?
, , aktualita
Kanál Odd Tech Reviews se dostal ke vzorkům procesorů Rocket Lake-S a konkrétně pak k již víceméně hotovému modelu Core i7-11700. Ten se může předvést v kompletní recenzi a podívat se můžeme i na vzorky serverových Sapphire Rapids.
K oblíbeným
reklama
Odd Tech Reviews nabízí test Core i7-11700 v podobě Qualification Sample, což už by měl být v podstatě hotový procesor na konečných taktech, čili rozdíl mezi ním a pro trh určenými kusy by neměl být žádný, nebo jen minimální. Ostatně vzorky s označením Qualification Sample se zcela běžně rozesílají i pro oficiální recenze, i když ne samotným Intelem. Stejný kanál testoval také inženýrské vzorky procesorů Rocket Lake-S, které se rovněž dostaly do nového testu pro srovnání
 
 
V nové zásilce procesorů jsou dokonce i dva serverové kousky a dle jejich spodní strany to vypadá na vzorky očekávaných serverových Sapphire Rapids-SP, které přijdou až po Ice Lake-SP a měly by představovat konečně důstojnou 10nm generaci, se kterou chce Intel zaútočit na konkurenční EPYC. Z Ice Lake-SP totiž velká konkurence pro AMD zatím nekouká. 
 
Co se týče menších procesorů, jeden z nich je právě Core i7-11700, čili osmijádrová 65W verze s takty 2,9 až 4,4 GHz. Jde tak o turbo, které je o 600 MHz níže v porovnání se 125W modelem 11700K. Limit PL2 je u tohoto procesoru 115 W s Tau 28 sekund, ale to pochopitelně nemusí být a také nebude výrobci desek dodržováno. Druhý procesor pak je model Core i9-11900T, ovšem o ten v testech nejde. 
 
 
Výsledky ukazují, je vzorek QS (qualification sample) oproti ES (engineering sample) je na tom s výkonem mnohem lépe a co se týče výkonu jednoho jádra, Rocket Lake-S by rozhodně měly být schopny v CB20 překonat konkurenční Ryzen 7 5800X. Jde právě o oněch 600 MHz navíc v případě 125W procesoru 11700K, nehledě na ještě vyšší takty procesorů Core i9. Uvidíme pak, jak to bude v případě vícevláknového výkonu, kde už je ale třeba počítat s tím, že ani nová Core i9 na dvojici moderních Ryzen 9 mít nebudou. 
 
 
Pokud jde o srovnání s Comet Lake-S, rozhodně se nám tu rýsuje výkonnostní pokrok, jaký jsme u Intelu neviděli už dlouho, pokud jde o procesory se stejnou konfigurací jader. 
 
 
Navíc i herní výkon nových procesorů Intel vypadá dobře a Rocket Lake-S by se v něm měly Ryzenům 5000 přinejmenším vyrovnat. 
 
 
Z těchto výsledků zatím vyplývá, že Intel dokáže pro Ryzeny 5000 připravit slušnou konkurenci, jež bude mít své nevýhody (počet jader, spotřeba), ale rozhodně posune výkon procesorů Core o výrazný kus dopředu. 
 
Zdroj: momomo_us


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Jensen Huang je přesvědčen, že NVIDIA v příštím roce opravdu získá Arm Jensen Huang je přesvědčen, že NVIDIA v příštím roce opravdu získá Arm
NVIDIA již zcela vážně nabídla společnosti Softbank za britskou firmu Arm celkem 40 miliard dolarů, přičemž od té doby se v této věci nestalo nic zásadního. Otázka je především ta, zda akvizice projde přes regulační orgány.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář