www.svethardware.cz
>
>
>

Rocket Lake-S otestován, jaký výkon má Core i7-11700?

Rocket Lake-S otestován, jaký výkon má Core i7-11700?
, , aktualita
Kanál Odd Tech Reviews se dostal ke vzorkům procesorů Rocket Lake-S a konkrétně pak k již víceméně hotovému modelu Core i7-11700. Ten se může předvést v kompletní recenzi a podívat se můžeme i na vzorky serverových Sapphire Rapids.
K oblíbeným
reklama
Odd Tech Reviews nabízí test Core i7-11700 v podobě Qualification Sample, což už by měl být v podstatě hotový procesor na konečných taktech, čili rozdíl mezi ním a pro trh určenými kusy by neměl být žádný, nebo jen minimální. Ostatně vzorky s označením Qualification Sample se zcela běžně rozesílají i pro oficiální recenze, i když ne samotným Intelem. Stejný kanál testoval také inženýrské vzorky procesorů Rocket Lake-S, které se rovněž dostaly do nového testu pro srovnání
 
 
V nové zásilce procesorů jsou dokonce i dva serverové kousky a dle jejich spodní strany to vypadá na vzorky očekávaných serverových Sapphire Rapids-SP, které přijdou až po Ice Lake-SP a měly by představovat konečně důstojnou 10nm generaci, se kterou chce Intel zaútočit na konkurenční EPYC. Z Ice Lake-SP totiž velká konkurence pro AMD zatím nekouká. 
 
Co se týče menších procesorů, jeden z nich je právě Core i7-11700, čili osmijádrová 65W verze s takty 2,9 až 4,4 GHz. Jde tak o turbo, které je o 600 MHz níže v porovnání se 125W modelem 11700K. Limit PL2 je u tohoto procesoru 115 W s Tau 28 sekund, ale to pochopitelně nemusí být a také nebude výrobci desek dodržováno. Druhý procesor pak je model Core i9-11900T, ovšem o ten v testech nejde. 
 
 
Výsledky ukazují, je vzorek QS (qualification sample) oproti ES (engineering sample) je na tom s výkonem mnohem lépe a co se týče výkonu jednoho jádra, Rocket Lake-S by rozhodně měly být schopny v CB20 překonat konkurenční Ryzen 7 5800X. Jde právě o oněch 600 MHz navíc v případě 125W procesoru 11700K, nehledě na ještě vyšší takty procesorů Core i9. Uvidíme pak, jak to bude v případě vícevláknového výkonu, kde už je ale třeba počítat s tím, že ani nová Core i9 na dvojici moderních Ryzen 9 mít nebudou. 
 
 
Pokud jde o srovnání s Comet Lake-S, rozhodně se nám tu rýsuje výkonnostní pokrok, jaký jsme u Intelu neviděli už dlouho, pokud jde o procesory se stejnou konfigurací jader. 
 
 
Navíc i herní výkon nových procesorů Intel vypadá dobře a Rocket Lake-S by se v něm měly Ryzenům 5000 přinejmenším vyrovnat. 
 
 
Z těchto výsledků zatím vyplývá, že Intel dokáže pro Ryzeny 5000 připravit slušnou konkurenci, jež bude mít své nevýhody (počet jader, spotřeba), ale rozhodně posune výkon procesorů Core o výrazný kus dopředu. 
 
Zdroj: momomo_us


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0 a rovněž Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů