reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od RoPo (2)
Aha... Tak to by chtělo, aby sem napsal informace někdo kdo má přímo tento konkrétní NAS box. Páč nevím, jak je uvnitř tohoto NASu Linux nakonfigurovaný.

Já jsem pořád také uvažoval o NASu, ale nakonec jsem skončil u PC s 35W Celeronem 420, gigovkou a 3xHDD v RAIDu5. Hledal jsem cenově rozumný NAS, který zvládá gigabit ethernet s přenosovou rychlostí čtení­/zápisu aspoň kolem 30MB­/s. Nic cenově rozumného není. Ta to vyhrálo PC s nízkým odběrem CPU.
Odpovědět0  0
Mám WD s disky zapojenými do RAID1 ­(disk je připojen do FireWire­). Už se mě stalo, že jeden disk vlivem přehrátí vypadnul. Zjistil jsem to jednak informační ikonou v systrayi Windows a za druhé WD má na sobě dva indikační světelné kroužky, které indikují obsazenou kapacitu, potřebu provést repair pole a provádění repairu pole.
U tohoto disku to bude pravděpodobně přes webový management, kontrolkou na boxu a pravděpdobně půjde i nastavit přes web management odeslat e­-mail ­(SMS­) s hlášením o problému s disky ­(tak jak to lze standardně ­"u normálních­" RAID polí­).

Data při výpadku se sesynchronizovali normálně, jen disk byl pomalejší a během resyncu jej nevypínej. Já jsem jej zkusil vypnout ­(:­)­) nic se nestalo. Resync disků pokračoval po zapnutí dál ­(tak jak je zvykem u RAID polí­). Předpokládám, že u tohoto NAS disku bude chování stejné.

Disky je velmi dobré dát zcela shodné ­- kapacitou, přístupovou dobou, výrobce. Pokud budou rozdílné, tak vše ­"pojede­" podle toho horšího disku ­- to je logické a v praxi to tak je. Ale toto míchání disku nedoporučuji.

Při dodání druhého disku myslíš jak? Pokud tam RAID nebyl nakonfigurován, tak je jej potřeba nakonfigurovat. Pokud máš na mysli při výměně vadného disku v existujícím RAID poli, tak: Předpokládám, že toto NAS řešení je friendly. Pak by SW měl poznat že došlo k výměně disku v existujícím RAID poli a měl by sám provést naformátování a zrcadlení souborů. Pokud box není ­"friendly­", tak to budeš muset udělat ručne ­"pár čudlíky­" přes webové rozhraní.

Snad jsem vše osvětlil, jak se pracuje s RAIDem.
Odpovědět0  0
Aktualizuj BIOS motherbardu. Jestli to nepomůže, tak může být problém v nekompatibiltě mezi touto GK a motherboardem. Stává se to.
Odpovědět0  0
Proto ovládání faderů ti u tohoto monitoru chybí zásadní věc ­- hmatový pocit. Pro ovládání faderů je dobré, že se prsty opřeš o hmatníky posuvných jezdců. To jaksi u 2D monitoru nejde :)
Odpovědět0  0
Přesně tak ­- moje řeč :)
Odpovědět0  0
V nizsi cenove kategorii NB je to ukor kvality ­(zpracovani, vybava, paramtery­). 2kg NB je cihla. Pokud vsak je NB stale na stole a nepouziva se jako ­"mobilni­", tak nechapu smysl NB vubec pouzivat.
Odpovědět0  0
Chtěl jsi napsat mobilní cihlu ­(2 a více kg­) a ne notebook.

Notebook má být hlavně malý, lehký a úměrně dlouho vydržet vzhledem k velikosti použité baterie. Pročpak se Asus Eee PC 900 dobře prodává a ostatní výrobci se do daného segmentu prťat hrnou? Prostě je to to, co je žádáno... a ne mobilní cihly.
Odpovědět0  0
ale prd.... Class6 = MINIMÁLNÍ a GARANTOVANÁ rychlost ZÁPISU je právě 6MB­/s. Maximální rychlost je diskutabilní. Může být např. 20MB­/s pro čtení ­(SDHC Panasonic Class6­) a např. 13MB­/s pro zápis. Ale minimálně 6MB­/s musí být garantováno pro zápis. Rychlost čtení se předpokládá vyšší než rychlost zápisu.
Odpovědět0  0
Oficialně se tyto myši a klávesnice prodávají už 3­/4 ­- 1­/2 roku zpátky. Jedině uvedené repro se dá považovat za novinku ­(01­/2008­).
Odpovědět0  0
Souhlas....S HD ready nebo Full HD projektorem a plátnem to je paráda :)
Odpovědět0  0
Čtu, že právě ty si ke své argumentaci vypychuješ nebo domýšlíš právě jen to, co se ti hodí.
Faktem ­"8800GT pod 5000,­- s poměrem cena­/výkon­" se nic neříká ani o velikost VRAM ani o potřebné velikosti VRAM k danému rozlišení.
Je to jen o typu a ceně... Tak nebrbli a případně napiš něco rozumného srozumitelného, týpku :­-)
Odpovědět0  0
Takže k těm 70­-100W ­(reálně tak něco přes 100W­) připočti ještě spotřebu věže. To může být dalších až 100W. Záleží co máš za receiver.
Proto vyžaduji u HDMI podporu HDCP a přenos HD audia do připojené plazmy­/LCD panelu. Nativně to zatím umí jen ATI grafické karty 2xx0 a 3xx0 a nVidia to bude umět až v připravované 9x řadě . A to tak, že jen přivede audio ze základní desky ani nebude mít vlastní HD audio chip.

Idelání HTPC by mělo být dost výkonné a spotřebu co nejnižší. Řádově požaduji tak do 40­-50W. Dvoujádrové mobilní CPU od Intelu, které se připravují vypadají nadějně.
Zatím jsou kandidáti cena­/výkon CPU Celeron M4x0 s TDP 35W.
Odpovědět0  0
Ale nějaký DVB­-T tuner a hlavně spotřebu ve vypnutém stavu, v zapnutém klidovém stavu a při zátěži jste snad změřit mohli ne?
Odpovědět0  0
Připočítejte cenu CPU, pamětí, HDD. Nezapomeňte na nějaký ten tuner, ale jen do PCI, protože NV C51PVG má raise kartu jed do PCI. Spotřebu tohoto HTPC odhaduji snad kolem 70W při provozu. A otázkou je zda integrované HDMI umí přenést i zvuk a má podporu HDCP.
Odpovědět0  0
Jaká je spotřeba tohoto minimalistického řešení? Celkem důležitá vlastnost u multimediálního PC ­- HTPC....
Proč autor neotestoval provoz alespoň s USB DVB­-T tunerem, když provozoval MCE?
Jestliže se vám podaří získat dokovací stanici a ta bude mít HDMI, tak nezapomeňte otestovat u HDMI ­- HDCP, přenos audia přes HDMI, různá neprokládaná a prokládaná rozlišení. Nezapomeňte samozřejmě na spotřebu a nějaký ten fyzický tuner. Ne jen audio­/video přes internet....
Odpovědět0  0
Zvýšení ceny po naskladnění? To je vypočítavost. U takového obchodníka nenakupuji. Vaše chyba, že takvé obchodníky podporujete.
Odpovědět0  0
No já s mým rozlišením 2560x1600, by si ji určitě nekoupil. :­)

Reagoval jsem na ­"Koneckonců 8800GT za 5000kč­" a reakci Stratose, že za takovou cenu není. Prostě ­"8800GT za 5000kč­" je!
Nikdo tady nepsal dříve o dostupnosti, velikost VRAM apod, co tady dodatečně vytahujete. Neargumentujte dalšími nesmyly, které dříve nepadly ­(od Straotse ani Ostraváka­) ­- prostě ­"8800GT za 5000kč­" je!
Odpovědět0  0
Strtosy, to je realita...
Příklad koncových cen v ishopech:
GigaByte GeForce 8800GT 256MB za 4915,­- s DPH
GigaByte GeForce 8800GT 512MB za 5772,­- s DPH
Odpovědět0  0
Muj 30­" LCD basti od 70W do 110W, podle toho jak moc sviti podsvetleni. Bezne provozuji na nejnizsi intenzitu podvetleni.
Odpovědět0  0
SH opsali popis z webu výrobce. Pravděpdoobně mají na mysli nějakou verzi distribuce např SUSE.
Odpovědět0  0
Co by jste chtěl vysvětlovat? Toto HW řešení je SW transparentní. Na straně Linuxu se připojený case tváří jako normální mass­-storage úložné zařízení.
Odpovědět0  0
A podle tohoto popisu to tak je http:­/­/www.innmax.com­/en­/rfidhd.html. Šifrování­/dešifrování při zápisu­/čtení.
Odpovědět0  0
Obsahuje tento chip http:­/­/www.innmax.com­/en­/im7206.html
Pravděpodobně data zápisu šifruje a při čtení dešifruje.
Odpovědět0  0
A k čemu si myslíš, že MXM je? :­)
Právě pro to, co popisuješ ­- koupíš novou MXM kartu, vyměníš ji a jedeš dále. Že standard není moc rozšířený je věc druhá.
Odpovědět0  0
Jo tyto pohádky jsem taky četl, ale nenašel jsem oficiální vyjádření k měření TDP jak firmy Intel, tak firmy AMD.
Odpovědět0  0
Jistě proč ne, ale to jsou desktopové procesory? Já bych řekl, že ne. A cena? Asi 4x vyšší než Intel Celeron 420.
Nepleťte tedy hrušky s jablkama.
Odpovědět0  0
Intel Celeron s TDP 35W jsou ty jednojádrové 420, 430, 440. A M440, M520, M530, M540 ty mají dokonce TDP 27W, ale jsou do patice 479.
Odpovědět0  0
Dostupný je Intel Celeron ­- TDP 35W. Zato AMD 3800+EE s TDP 35W už nejde sehnat. A to je škoda!
Odpovědět0  0
Proč ne? Na systémový disk s programy dobrý. Pro masové rozšíření je vždy otázka: za jakou cenu?
Odpovědět0  0
To se mě líbí. Snad se v něm disk nebude zahřívat.
Otázkou je kolik zasunut­/vysunutí zvládne konektor na HDD. Propojení s PC přes eSata by se také hodilo.
Odpovědět0  0
dej ho do spišky :)
Odpovědět0  0
Ano, sptripp v angličtině nenajdete. Uváděl jsem příklad, jak jste pravděpodobně došel k tomu ­- ­"stripping­".
Odpovědět0  0
RAID 0 je striping, od slova stripe = prokládat

strippe je svlékání­/stryptýz !

Už se to proboha naučte.
Odpovědět0  0
Dokážeš pochopit, co jsem napsal?
2x8800 GT > 1x8800 GTX
2xcena 8800 GT <= cena 1x8800 GTX
2xspotřeba 8800 GT <= spotřeba 1x8800 GTX

Poskoč si na vedeni, nadechni se zapřemýšlej. Potom piš.
Odpovědět0  0
Snad 2x GeForce 8800 GT je lepší než 1x GeForce 8800 GTX a to jak cenově, tak spotřebou. A výkon 2x GeForce 8800 GT je větší než 1x GeForce 8800 GTX.
Odpovědět0  0
"Notebook tedy konečně vstupuje do přímého prodeje a jeho cena je 218 amerických dolarů, což v přepočtu dělá zhruba 4000Kč.­"

Není něco špatně? :­)
Odpovědět0  0
2...4GB paměťovou kartu a pokud Sony, tak samozřejmě, že by tam narvali nějaký DRM.
UMD konzoli zbytečně prodražuje. To je ten problém. Kdyby cena byla koncová kolem 3000,­-­-3500,­- tak si myslím, že nemají konkurenci...+ dotykový display :)
Odpovědět0  0
Prave ze znam PSP scenu. To ze prislo PSP Slim je dobre, ale drzim se pri zemi. Pockejme cca 1­/2 roku az 3­/4 roku, co na to trh. Zatim je to novinka, proto ten zajem. O hakovani nediskutujji uz vubec. U DSka jsou moznosti hakovani taketedy moznosti podobne. Bezneho uzivatele vsak hakovani nezajima. To je treba si uvedomit. UMD se zatim jevi jako krok vedle.
Odpovědět0  0
PSP není špatné, ale bohužel díky ceně samotné konzole a ceně her PSP na trhu prohrává....
A i Sony už ví, že díky použití UMD je cena zbytečně vysoká a trh to nechce. Filmové společnosti se k UMD chovají chladně a hry jsou drahé.
Odpovědět0  0
Nedari se jim dobre. U konzoli je na vrcholu XBOX360 od Microsoftu. U portable devices je to DSko od Nintenda. Vyrobni cena je nad cenou prodejni. Vyvojari moc nechteji pro PS3 delat hry. Je to velmi narocne oproti zazitym prostredim pro XBOX a PS2.
Odpovědět0  0
Spíše uveď jaký chipset. Tím je jasné, jaká to je verze PCIe.
Odpovědět0  0
Obecne PCIe karta 2.0 by mela byt funkcni jen s verzi PCIe 1.1
Odpovědět0  0
Výborně. Mohli by jste jej tedy otestovat na GLan. Připojený k jednomu PC a ke dvěma či třemi PC. Změřit reakce a přenosové rychlosti. Případně možnost připojit se přes WIFI z notebooku či mobilního telefonu k datovému úložišti.
Odpovědět0  0
USB propojovaci kabel je v poradku? Zkuste jiny USB kabel.
Odpovědět0  0
No, ale jsou o cca. 10cm na úhlopříčce větší a mají větší rozlišení :­)

Spotřeba u 24­" není tak hrozná. Snad cca. 40W...70W. Podle svícení...
Ale nejlepší je zatím 30­" :­) Vše ostatní je ­"poštovní známka­" :­)
Spotřeba cca. 70W...110W
Odpovědět0  0
Tak to jo.

Odhadovaná cenová hladina 24­" LCD vzhledem k technologii:
do cca. 11­-18t s DPH to budou TNka
kolem cca. 20­-30t s DPH to budou ..MV
kolem 30­-60t s DPH to budou ...IPS
Odpovědět0  0
To jako CRT místo LCD? Nenech se vysmát :­)

Ukaž mě CRT o takové úhlopříčce ­(širokoúhlé­), rozměrech ­(obdobná HxVxŠ­), zcela plochou obrazovkou a se spotřebou pod 100W.
Odpovědět0  0
A cos předpokládal za 13t s DPH...
Odpovědět0  0
Tak uváděná dop. cena je pravděpodobně za: Celeron 540 ­/ 512MB ­/ 80GB SATA ­/ DVD±RW
Odpovědět0  0
Tak, tak. Doporučovaná cena je zcela mimo než ta, za kterou to je v i­-shopech ­(cca. 16.000,­- bezD)
Odpovědět0  0
C2D T7250 ­/ 1GB ­/ 120GB ­/ DVD+­-RW ­/ BT
Odpovědět0  0
Rozměrově bude výsledek o něco větší, to ano. Ale podobné skříně, o něco větší není problém pořídit.
Ale dokážu. SW řešení je ­"jednoduché­". U těchto NAS boxů se používá Linux. Ale na takovéto postavené PC lze dát i Windows ­(např Windows Home Server­). Vše dálkově přístupné. Dálkově konfigurovatelné a to i přes www. S dostupností z různých OS není také prblém.

Toto řešní má oproti standalone PC jednu výhodu: koupíš, namontuješ HDD a jedeš. U standalone PC musíš ještě nainstalovat potřebné SW vybavení. Ale potom taky jedeš a už se o to nestaráš. U standalone PC velká výhoda ­- umí to, co chceš.
Odpovědět0  0
57W? To je vtip, ne? To už by bylo opravdu lepší standalone PC. To nabídne podobnou spotřebu ­(i nižší­). Podobnou cenu, ale hlavně nesrovnatelně více možností.
Odpovědět0  0
Moc pěkná tiskárna. Vzhledově je opravdu báječná. Když jsem ji nedávno viděl v e­-shopech, tak jsem o ni uvažoval. Výkonově je dobrá. Velká, ale opravdu velká škoda je absence podavače obálek. Kdyby byl, tak bych si ji pořídil domů jako druhou tiskárnu na BW tisk.
Ještě redakci jako doporučení k testům tiskáren: otestujte USB tiskárny vždy s nějakým prinserverem v síti. Zda umí běžet pověsená na printserveru. I doma se hodí tiskárna s printserverem. Už není takovou raritou, že v domácnosti je více PC a jedna nebo dvě tiskárna, které mohou být přes malý printserver sdíleny v síti. Pak se hodí informace zda např. tato testovaná tiskárna dokáže běžet s nějakým levným printserverem ­(s cenou cca. do 1000,­- až 2000,­- Kč)
Odpovědět0  0
Už jsem se chtěl radovat. Umí alespoň RAID1. Má gigabit ­(sic jej výkonem nevyužije­). Velice pěkný design. Umí toho dost. Ale ta cena :­(. Kdyby byla kolem cca. 2000 ­- 2500,­- tak se dá o tom uvažovat. Ale 4500? To je moc.
To už je pořád lepší nějaký AMD 3800+ EE + deska s GK a GLan + 512MB RAM + case + zdroj. To budu asi na nějakých 5000,­-, ale z cela jinými možnostmi a využije se snad i GLan na plno včetně možnosti využívat RAID5.
Škoda, velká škoda. Chtěl jsem ­"vyhodit­" můj ­"šuplík­" s eSATA ­(cca.>60MB­/s­)­/USB­(cca.35MB­/s­) a používat NAS. Musím ještě počkat nebo opravdu se vrhnout na sólo standalone PC.
Odpovědět0  0
Myslím tím technologii panelu ­(IPS­) a velikost.
Odpovědět0  0
Podle pozorovacích úhlů to odhaduji to na ...VA. Možná dokonce i IPS ­(ale to pochybuji­).
Panel v této velikosti a o něco vyšší ceně má sand jen Dell 3007WFP­-HC.
Odpovědět0  0
Jednoduchá odpověď: dokupte tuner jaký chcete.
dvb­-t, dvb­-s nebo dvb­-c či iptv. Vstupů má monitor dost.
Odpovědět0  0
Ale nekecej, že nevyměnil. Kdyby jsi měl 30­" IPS LCD panel, tak by jsi vyměnil :)
Odpovědět0  0
A tak to jo! Já čekal, že píšeš o serveru. Server je přeci jinak stavjenej...
Odpovědět0  0
Switch má uloženou tabulku s MAC adresami. IP adresy ho nezajímají.
Odpovědět0  0
Dodávaná aplikace, která se musí nainstalovat na stanici si box na síti vyhledá a připojí. Nedělá to však přes TCP.
Odpovědět0  0
A ta dvouprocesorova masina cte­/zapisuje data na RAID5?

Tady u teto ­"skatule­" zadny RAID neni. Navic se nekomunikuje po TCP, coz muze byt taky duvod, proc to tak ­"tece­".
Odpovědět0  0
Konečně ­"škatule­", která má ethernet s GLANem a dokáže jej využít. Redakce prosím, ještě by mě zajímalo a to určitě nejen mě jak je to s přenosovými rychlostmi při přístupu 2 nebo 3 PC zároveň. Zda to vůbec lze a jak se chovají rychlosti HDD.
Velká škoda, že box je nutné připojovat přes instalovaný software. Škoda, že se nechová jako standardní síťové zařízení.
Odpovědět0  0
Composites1, trochu nastuduj moderní motory a potom o nich piš.

Ale opravdu, oba dva přestaňte tady plácat o motorech a pište tak o monitorech.
Odpovědět0  0
Diskuzi tady zasíráš akorát tak ty. IPS je na věrnost barev. A k FPS vs. Hz: Jít ti může jít třeba o gatě. Když to neumíš vysvětlit, tak nezasírej diskuzi ty.
Odpovědět0  0
Mrožu, já přemejšlím. Zkus přemejšlet taky, cos napsal za voloviny.
Odpovědět0  0
Pokud ti jde o barvy a věrnost zobrazení, tak si pořiď kvalitnější LCD panel. Nějaký IPS panel.
Odpovědět0  0
U LCD únava očí spočívá v špatném nastavení JASU a KONTRASTU.
Game mod zvyšuje jas, aby jsi ­"lépe viděl­" tmavé scény.
A takto špatně nastavený LCD ­- vysoký jas ­- vídávám u mnoha lidí. Pak říkají, že z LCD jim bolí oč. Bodejď, když to mají blbě nastavený.
U CRT byla únava očí z nízké frekvence a špatné kvality masky monitortu ­(velký rozdíl mezi invarovou maskou a trinitronem­). U LCD to je z celkového nastavení případně u vyšších rozlišení rozdíl v připojení přes VGA a DVI ­(u analogu ­- VGA ­- problém s kvalitou a průměrem kabelů­). Obnovovací frekvence však u LCD nehraje moc velkou roli.
Odpovědět0  0
Lépe k vyššímu FPS:

Vyšší FPS = MENŠÍ rozdíl mezi skutečně postavenými objekty v daném čase a tím, co je momentálně vidět ­(snad jste to pochopili­). Rozdíl je sice v milisekundách až mikrosekundách, Je však znát v reakci hráče, pokud hraje hru na PC, které je schopno počítat řekněme 70 FPS a 200 FPS. A je jedno zda má LCD s nastavenou obnovovací frekvencí 60Hz nebo 75Hz. Nesmí mít zapnutou synchronizaci obrazu. Tehdy se FPS upraví na obnovnovací frekvenci LCD. Kdy se s posláním snímku na LCD čeká až dojde k obnovení jednoho snímku na LCD.
A v rozdílu mezi obnovovací frekvencí LCD a FPS hraje nemalou roli odezva LCD.
Odpovědět0  0
Pánové nepleťte si: obnovovací frekvenci monitoru a FPS. FPS jsou počítány na dané konfiguraci PC ­(grafická karta, CPU, atd.­)
Vyšší obnonovací frekvence monitoru = menší ­"blikání­" a menší únava očí. U LCD však obnovovací frekvence monitoru vs. únava očí tak neplatí. To platilo u CRT.
Vyšší FPS = lepší rozdíl mezi skutečně postavenými objekty v daném čase a tím, co je momentálně vidět ­(snad jste to pochopili­).
Odpovědět0  0
Mohu se zeptat na důvod prodeje? Jak je NAS starý?
Odpovědět0  0
Ty NAS, co jsou v testu budou mít spotřebu v činnosti kolem 25W, možná i více. V nečinonsti odhaduji kolem 10W.
Odpovědět0  0
50W během nečinnosti je moc. Ale proto se tady ptám na energeticky nenáročné CPU, ale výkonné. Tak aby se využilo maximálně 1Gbit LAN připojení. V době nečinnosti, aby se CPU podtaktovalo, HDD uspaly a spotřeba klesla hodně dolů. Mám PC v podobě storage serveru s Celeronem ­(400MHz­) na Linuxu. Ale je s 100Mbit kartou a dává cca. 5­-6 MB­/s při přístupu přes Sambu. Odběr 25W. Ale právě toto chci změnit. Potřebuji NAS­/storage řešení s výkonem a úsporným managementem napájení. Pokud chceš mít NAS server a máš 1Gbit rozvody tak je chceš využít. A přistupovat k NAS­/storage serveru z více klientů zároveň ­(nebo číst­/ukládat velký AVI soubor s dovolenou­) s přenosovou rychlostí v řádově jednotek MB­/s je na nic.
Proto jsem čekal test NAS serverů s GLAN a nějakým RAIDem 1, lépe v RAIDu 5 a ještě lépe s Hot­-spare diskem.
Odpovědět0  0
Jumbo frames ­(MTU na 9000 apod.­) zase podporují jen některé switche.
Asi zkusim Gigabyte GA­-MA69G­-S3H ­(nebo Gigabyte GA­-MA69GM­-S2H­) s
AMD Athlon 64 X2 3800+ EE + 1GB RAM. Toto by se dalo použít jak pro takovýto home server nebo i pro HTPC. V případě HTPC ještě HD SAT ­(DVB­-S2­) kartu + CI slot + kartu pro terestriál.
Odpovědět0  0
Ještě se tady píše, že při potřebě použití Gigabitového rozhraní je třeba výkonější CPU. OK, to je jasné. Ale co třeba vzhledem ke spotřebě jako CPU použít např. nějaký Celeron M 420...440, CelM 520...530 nebo CoreSolo ­(ale to je dražší­) nebo rovnou AMD Athlon 64 X2 3800+ EE ­(35W­).
K čemu to vše? Představa je taková: tento storage server má běžet jako domácí media storage, file storage server, backup stanic. Má poskytovat obsah pro HTPC postavené na Win. Proč Win? HTPC bude obsahovat SAT HD kartu a Analog+DVB­-T kartu. Existuje hromada plug­-inů pro Microsoft Media Centrum. Dále má sloužit k přehrávání jakéhokoliv obsahu, umožňuje nahrávat pořady na zmiňovaný storage server apod.

Navíc má storage­/media server v případě nečinnosti ­(ale i během činnosti­) odebírat co nejméně el.energie či se zcela vypnout. Probudit se má po 1. dotazu na server ­(WOL např. na ping...­). Tedy síťovka má umět WOL v různé konfiguraci. Jako síťovka jsou např. integrované Marvell špatné ­(výkon­/spotřeba­)?

Díky za reakce
Odpovědět0  0
Právě proto, že jsem se ptal na Sambu. Co mám zkušenosti se Sambou, tak výkonově právě neexceluje. A potřebuji právě rychlý přístup přes Sambu z Win strojů.
Odpovědět0  0
Ještě k těm přenosovým rychlostem. V případě použití Linuxu mě přenosové rychlosti čtení­/zápisu zajímají přes Sambu. To těch 50­/30 MB­/s se dá dosáhnout přes Sambu? V dané konfiguraci CPU­/MB­/RAM­/RAID­/LAN.
Odpovědět0  0
Díky. Jsi schopen změřit ­(máš možnost použít wattmeter­) spotřebu této sestavy při zátěži, bez zátěže a spotřebu v případě uspání disků? Umí SuSe uspávat disky v případě nečinnosti?
Odpovědět0  0
Co míníte připojením 3G HDSPA? To je další typ 3G sítě? Neměli jste na mysli: 3G HSDPA?
Odpovědět0  0
Můžeš uvést:
- jaký CPU
- velikost RAM
- jaký RAID řadič a v jaké konfiguraci RAID běží
- jaká síťová karta
- jaká linuxová distribuce

Díky
Odpovědět0  0
Díky za odkaz, sic je poněkud starý, ale např. pro zmiňovaný Intel je třeba aktualizovat nový firmware ­(Linux­)
http:­/­/downloadcenter.intel.com­/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=2366&OSFullName=Windows*+XP+Pro­fessional&lang=eng&strOSs=44&submit=Go%21

Třeba potom bude všechno jinak.
Odpovědět0  0
Tak, tak. Intel umí servery, tak snad i toto bude dobré. Intel vypadá velice slibně, ale chci vidět pořádnej test. Synology jsem chtěl, ale odradila mě propustnost.
K SOHO řešení a použitelnému OS. Microsoft začíná dodávat jako OS Windows Home Server ­- základ je z Windows Server 2003. Je to přesně pro takovéto účely, které tady popisujeme. Spolehlivost výborná ­(Linux znám také, tak vím o čem píši­). Perfektně vyřešena záloha klientů. Administrace přes WEB jinak přímo na daném PC.
Na Linux řešení použít třeba např SuSe nebo Debian.
K RAIDu jsou různé utility, které umějí posílat e­-mail ­(tedy i SMS­) při definovaných činnostech RAIDu.
Navíc k takovému ­"serveříku­" můžeš připojit VFD display na USB či LPT port a zobrazovat na něm libovolné údaje, které potřebuješ.
Odpovědět0  0
Přesně tak. Čekal jsem test NAS zařízení, které mají význam. Tato testovaná jsou nanic, protože nemají GLAN, ale hlavně nemají mít možnost 2 a více disků zapojitelných do RAIDu 0,1,5 či kombinace. Navíc při přístupu z více strojů k testovaným NAS zařízením určitě bude rapidně klesat propoustnost. Jak pro čtení, tak pro zápis.
Příklady:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http:­/­/www.thecus.com­/products_over.php?cid=1&pid=2

Proč toto? Je totiž úvaha zda pořídit takovýto nějaký NAS serveřík nebo nově HomeServer s Windows Home Serverem či poskládat cokoli ­"malého­" s RAID řadiče, GLANem a nízkou spotřebou.
Odpovědět0  0
Protože vydělají více ze svých akciích než to co zaplatí na daních.
Odpovědět0  0
V nastavení olvadačů karty. Připoj analog a nastav, že primárním monitorem je monitor připojený na Digital. Pak by to mělo být OK.
Odpovědět0  0