www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Rozmontované Surface Studio odhalilo svá tajemství

Rozmontované Surface Studio odhalilo svá tajemství
, , aktualita
Rozmontování počítače Microsoft Surface Studio je zajímavá sonda do hi-end hardwaru, kterou provedli ve iFixit. Co se tedy skrývá v útrobách tohoto počítače v ceně mezi 3000 a 4200 dolary?
K oblíbeným
reklama
Microsoft Surface Studio získalo od recenzentů pozitivní ohlasy, jak jsme se podívali minule, ovšem dnes jde o něco jiného, a sice pohled pod pokličku tohoto počítače, který rozhodně není vytvořen pro možnost rozšíření či upgradu. Přímo na iFixit se můžete podívat, jakým způsobem se Surface Studio otevírá. Není to tak složité, neboť hardware je uzavřen především ve spodní základně, ale je třeba si dávat pozor na vodiče.

Chladicí řešení Microsoft nepodcenil. Je tu řada heatpipe a dva ventilátory, z nichž jeden slouží procesoru a druhý větší grafickému čipu, jehož teplo je vyfukováno přímo ven z počítače. Starší informace mluvily o tom, že Microsoft využívá SSHD od Seagate, ale to není pravda. Ve skutečnosti má jedno 64GB SSD SanDisk Z400s M.2 a vedle něj je tu samostatný Seagate Spinpoint M8 ST1000LM024 (1 TB, 5400 otáček), takže upgrade úložného systému rozhodně nevypadá nemožně.

Co se týče ostatních komponent, tak zde máme smůlu, protože paměti, procesor i GPU jsou napevno připájeny k základní desce, jak ukazuje následující fotografie. Červeně je ohraničen procesor Intel Core i5-6440HQ (až 3,5 GHz), oranžově paměťové čipy Samsung K4A4G085WE-BCPB (celkem 8 GB, další čipy jsou na opačné straně), zeleně čipset, žlutě grafický čip Nvidia GeForce GTX 965M, modře čipy TPM od Infineonu, světle modře pak 3+3+1fázový kontroler napájení a růžově 128MB paměť Flash (Winbond W25Q128FV). Ti všímaví si jistě říkají, že tu něco zásadního chybí. Jde o 2GB paměti GDDR5 (SK Hynix H5GC4H24AJR), která je na opačné straně desky.

Displej má vlastní desku s jistými čipy se značkou Microsoft, pamětí NOR Flash a také 32bitovým procesorem ARM Cortex-M7. Ten totiž slouží technologii Microsoft PixelSense, čili dotykovému ovládání displeje.

Celkově dostalo Surface Studio za svou opravitelnost skóre 5 z 10 bodů a nevýhodou tohoto systému je především nemožnost navýšení kapacity operační paměti. Ta je připájena na desku a paměťové sloty tu nejsou, takže smůla a uživatel na to musí myslet a případně si rovnou pořídit dražší verzi se 16 GB paměti.

Zdroj: iFixit
reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek