www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Rozmontované Surface Studio odhalilo svá tajemství

Rozmontované Surface Studio odhalilo svá tajemství
, , aktualita
Rozmontování počítače Microsoft Surface Studio je zajímavá sonda do hi-end hardwaru, kterou provedli ve iFixit. Co se tedy skrývá v útrobách tohoto počítače v ceně mezi 3000 a 4200 dolary?
K oblíbeným
reklama
Microsoft Surface Studio získalo od recenzentů pozitivní ohlasy, jak jsme se podívali minule, ovšem dnes jde o něco jiného, a sice pohled pod pokličku tohoto počítače, který rozhodně není vytvořen pro možnost rozšíření či upgradu. Přímo na iFixit se můžete podívat, jakým způsobem se Surface Studio otevírá. Není to tak složité, neboť hardware je uzavřen především ve spodní základně, ale je třeba si dávat pozor na vodiče.

Chladicí řešení Microsoft nepodcenil. Je tu řada heatpipe a dva ventilátory, z nichž jeden slouží procesoru a druhý větší grafickému čipu, jehož teplo je vyfukováno přímo ven z počítače. Starší informace mluvily o tom, že Microsoft využívá SSHD od Seagate, ale to není pravda. Ve skutečnosti má jedno 64GB SSD SanDisk Z400s M.2 a vedle něj je tu samostatný Seagate Spinpoint M8 ST1000LM024 (1 TB, 5400 otáček), takže upgrade úložného systému rozhodně nevypadá nemožně.

Co se týče ostatních komponent, tak zde máme smůlu, protože paměti, procesor i GPU jsou napevno připájeny k základní desce, jak ukazuje následující fotografie. Červeně je ohraničen procesor Intel Core i5-6440HQ (až 3,5 GHz), oranžově paměťové čipy Samsung K4A4G085WE-BCPB (celkem 8 GB, další čipy jsou na opačné straně), zeleně čipset, žlutě grafický čip Nvidia GeForce GTX 965M, modře čipy TPM od Infineonu, světle modře pak 3+3+1fázový kontroler napájení a růžově 128MB paměť Flash (Winbond W25Q128FV). Ti všímaví si jistě říkají, že tu něco zásadního chybí. Jde o 2GB paměti GDDR5 (SK Hynix H5GC4H24AJR), která je na opačné straně desky.

Displej má vlastní desku s jistými čipy se značkou Microsoft, pamětí NOR Flash a také 32bitovým procesorem ARM Cortex-M7. Ten totiž slouží technologii Microsoft PixelSense, čili dotykovému ovládání displeje.

Celkově dostalo Surface Studio za svou opravitelnost skóre 5 z 10 bodů a nevýhodou tohoto systému je především nemožnost navýšení kapacity operační paměti. Ta je připájena na desku a paměťové sloty tu nejsou, takže smůla a uživatel na to musí myslet a případně si rovnou pořídit dražší verzi se 16 GB paměti.

Zdroj: iFixit
reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář