Roztomilý robot Asus Zenbo jako levný digitální kamarád

Roztomilý robot Asus Zenbo jako levný digitální kamarád
, , aktualita
Asus právě představil malého roztomilého robota Zenbo, který si může hrát s dětmi nebo jim číst pohádky. Tato "hračka" ale není jen pro děti, může být dobrým společníkem i pro seniory a další. Je schopen provádět videohovory nebo pracovat jako domácí kino.
K oblíbeným
reklama
Asus vytvořil nového osobního asistenta v podobě malého robota Zenbo. Jeho deisgn je velmi roztomilý a patrně tak bude hodně oblíbený u dětí nebo u žen. Zenbo je multifunkční robot, který může být užitečný nejen pro děti, ale také obecně pro všechny členy rodiny včetně seniorů. Dětem může číst pohádky nebo s jeho pomocí mohou spouštět vzdělávací aplikace. Senioři jej mohou spojit s chytrým náramkem, který v případě potíží zavolá příbuzným nebo jiným nastaveným kontaktům. Také mohou provádět videohovory nebo jim Zenbo může připomenout vzít si léky.


Asus Zenbo


Zenbo může pořizovat fotografie i video. Také může suplovat multimediální systém. V neposlední řadě je pomocníkem v domácnosti, který pozhasíná světla nebo vypne televizi. Ovládá se i hlasem, rozpoznává tváře a dokáže odpovídat na položené otázky. Také může hlídat domácnost a provádět vzdálené monitorování. Je také schopen přehrávat hudbu díky zabudovaným stereo reproduktorům. Samozřejmostí je možnost připojit jej k nejrůznějším chytrým zařízením, případně i na internet k online nákupům. Zenbo je schopen se také postupně učit díky systému umělé inteligence. Na jeho "hlavě" mohou být zobrazeny nejen menu nabídky, ale také tvář vyjadřující nejrůznější emoce.


Asus Zenbo s dětmi


Asus zatím nezveřejnil mnoho údajů o robotovi, takže doposud víme jen to, že je zhruba 60 centimetrů vysoký a měl by být s cenou $599 také docela levný. Zatím ale není jasné, kdy přesně se dostane do prodeje a na kterých trzích.


Asus Zenbo emoce


Zdroje: asus.com, extrahw.com
reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek