www.svethardware.cz
>
>
>
>

Rusko a Ukrajina pod útokem ransomwaru Bad Rabbit

Rusko a Ukrajina pod útokem ransomwaru Bad Rabbit
, , aktualita
Na světě je nový ransomware, který začíná napadat především kritickou infrastrukturu. Nese název Bad Rabiit a zatím trápí především východ Evropy, konkrétně jde především o Rusko a Ukrajinu. Zajímavostí je poměrně nízké výkupné.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další vyděračský malware. Nese název Bad Rabbit a už dokázal nadělat paseku na mezinárodním letišti v Oděse nebo v systému metra v Kyjevě, kde pak nebylo možné platit kreditovými jízdenkami. Zaznamenány byly také útoky na ruská a ukrajinská média. Podle ESETu je nový ransomware nebezpečný zejména tím, že jej jeho autoři cílí na kritickou infrastrukturu. Indicie naznačují, že by nový útok mohl mít nemálo společného s malwarem NotPetya.
 
Ransomware
 
www.elbpresse.de [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], přes Wikimedia Commons
 
Poněkud se liší údaje o tom, kolik počítačů bylo vlastně napadeno. Zatímco Kaspersky předpokládá, že v Ukrajině je téměř třetina všech útoků, ESET hovoří jen o 12,2 % a Rusku připisuje až 65 %. K infekci je využita např. nabídka falešné aktualizace Adobe Flash.
 
Zajímavé je relativně nízké výkupné 0,05 bitcoinu. To je něco přes 6000 Kč (v minulosti bylo u jiných útoků výkupné obvykle vyšší). Zatím ale není jasné, zda zaplacení výkupného skutečně odemkne zašifrovaná data.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek