www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ryzen 4000 "Vermeer" budou kompatibilní i s čipsetem B450

Ryzen 4000 "Vermeer" budou kompatibilní i s čipsetem B450
, , aktualita
Dalo se to očekávat, ale přesto je dobré to mít dopředu ověřeno. Sice ne od samotného AMD, ale od společnosti XMG, dle níž budou nové procesory Ryzen 4000 kompatibilní konkrétně s čipovou sadou B450. 
K oblíbeným
reklama
Čipová sada B450 přišla původně vedle druhé generace procesorů AMD Ryzen, přičemž v dohledné době by ji měla nahradit B550. Kdo ale má doma desku s B450 a už pokukuje po novém procesoru, ten jistě bude rád za to, že dostane možnost ji využít i s novým Ryzenem řady 4000. Ostatně ani není znám důvod, proč by tomu tak nemělo být.  
 
 
Procesory Ryzen 4000 budou vyráběny jistou a zatím neznámým způsobem vylepšenou 7nm technologií firmy TSMC a očekává se, že budou mít přepracované čiplety, kde nejspíše už zaniknou čtyřjádrové CCX a vznikne osmijádrový celek sdílející stejnou L3 cache. Ať už ale bude změna v rámci čipletu jakákoliv, neměl by to být důvod k nekompatibilitě se staršími deskami, neboť s nimi ostatně bude komunikovat I/O čip. Neočekáváme také žádné zásadní změny v napájení a moderní PCIe 4.0 samozřejmě také nic nemění, jako neměnila ani v rámci 3. generace Ryzenů, takže se skutečně dalo očekávat, že starší desky budou kompatibilní i s Ryzen 4000 generace Vermeer. 

To nyní potvrzuje společnost XMG orientující se na notebooky (ovšem zrovna její APEX 15 má desktopový procesor), dle níž budou Ryzen 4000 kompatibilní s B450, a to pochopitelně s nutnou aktualizací mikrokódu, čili po flashi BIOSu na nejnovější verzi. Otázka ovšem je, jaká bude realita. 
 
Základní desky pro AMD by totiž už mohly podporovat až 4 generace procesorů Ryzen a některé jistě budou. Otázka je, zda se jim vejde tolik potřebných mikrokódů pro podporu všech procesorů do paměti pro BIOS. Lze tak očekávat, že v některých případech ano (desky MSI řady MAX) a u jiných zase ne. Pak se ovšem výrobci desek mohou rozhodnout: buď na podporu nových Procesorů zvláště u těch nejstarších desek rezignují, anebo by mohli vypustit na trh dvě verze BIOSů s různými sadami mikrokódů. Pokud jde ale o desky druhé generace (X470, B450), pak v jejich případě snad výrobci desek kompatibilitu zajistí. 
 
Zdroj: XMG - Reddit 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář