www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ryzen 4000 "Vermeer" budou kompatibilní i s čipsetem B450

Ryzen 4000 "Vermeer" budou kompatibilní i s čipsetem B450
, , aktualita
Dalo se to očekávat, ale přesto je dobré to mít dopředu ověřeno. Sice ne od samotného AMD, ale od společnosti XMG, dle níž budou nové procesory Ryzen 4000 kompatibilní konkrétně s čipovou sadou B450. 
K oblíbeným
reklama
Čipová sada B450 přišla původně vedle druhé generace procesorů AMD Ryzen, přičemž v dohledné době by ji měla nahradit B550. Kdo ale má doma desku s B450 a už pokukuje po novém procesoru, ten jistě bude rád za to, že dostane možnost ji využít i s novým Ryzenem řady 4000. Ostatně ani není znám důvod, proč by tomu tak nemělo být.  
 
 
Procesory Ryzen 4000 budou vyráběny jistou a zatím neznámým způsobem vylepšenou 7nm technologií firmy TSMC a očekává se, že budou mít přepracované čiplety, kde nejspíše už zaniknou čtyřjádrové CCX a vznikne osmijádrový celek sdílející stejnou L3 cache. Ať už ale bude změna v rámci čipletu jakákoliv, neměl by to být důvod k nekompatibilitě se staršími deskami, neboť s nimi ostatně bude komunikovat I/O čip. Neočekáváme také žádné zásadní změny v napájení a moderní PCIe 4.0 samozřejmě také nic nemění, jako neměnila ani v rámci 3. generace Ryzenů, takže se skutečně dalo očekávat, že starší desky budou kompatibilní i s Ryzen 4000 generace Vermeer. 

To nyní potvrzuje společnost XMG orientující se na notebooky (ovšem zrovna její APEX 15 má desktopový procesor), dle níž budou Ryzen 4000 kompatibilní s B450, a to pochopitelně s nutnou aktualizací mikrokódu, čili po flashi BIOSu na nejnovější verzi. Otázka ovšem je, jaká bude realita. 
 
Základní desky pro AMD by totiž už mohly podporovat až 4 generace procesorů Ryzen a některé jistě budou. Otázka je, zda se jim vejde tolik potřebných mikrokódů pro podporu všech procesorů do paměti pro BIOS. Lze tak očekávat, že v některých případech ano (desky MSI řady MAX) a u jiných zase ne. Pak se ovšem výrobci desek mohou rozhodnout: buď na podporu nových Procesorů zvláště u těch nejstarších desek rezignují, anebo by mohli vypustit na trh dvě verze BIOSů s různými sadami mikrokódů. Pokud jde ale o desky druhé generace (X470, B450), pak v jejich případě snad výrobci desek kompatibilitu zajistí. 
 
Zdroj: XMG - Reddit 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek