www.svethardware.cz
>
>
>

Sabrent se chlubí nejrychlejším NVMe SSD: Rocket 4 Plus

Sabrent se chlubí nejrychlejším NVMe SSD: Rocket 4 Plus
, , aktualita
Označení světově nejrychlejší NVMe SSD je velice ošemetné, neboť výkon SSD se dá určit dle mnoha různých měření, ovšem v případě Rocket 4 Plus jde prostě a jednoduše o sekvenční přenosy dat. Jak si tedy nové SSD od firmy Sabrent vede?
K oblíbeným
reklama
Zrovna včera jsme se podívali na nový Samsung SSD 980 Pro, který by měl představovat jeden z nejvýkonnějších modelů současnosti, i když zároveň i zklamání nad tím, že už namísto MLC využije paměti typu TLC. To uvádíme ovšem na základě údajů, které pochází sice přímo od výrobce, ale zakrátko byly z nějakého neznámého důvodu staženy. Ještě tak existuje šance, že šlo o chybu, nebo že Samsung svůj přístup přehodnotí. Doufat v to můžeme i na základě toho, že kapacita 980 Pro končí stále na 1 TB a bylo by trošku divné, aby Samsung uvedl na trh TLC řadu pro výkonná PC, která nebude mít alespoň 2TB model. Na druhou stranu, vedle informace o TLC buňkách tu jsou i údaje o násobně kratší životnosti buněk, takže spíše nedoufejme. 
 
 
Sabrent Rocket 4 Plus je zcela bez pochyby model využívající také buňky TLC, čili jako takový bude spoléhat na SLC cache. Díky ní ale může slíbit rychlost zápisu až 6850 MB/s, zatímco Samsung 980 Pro končí na 5000 MB/s, přičemž rychlost čtení je u obou modelů shodná, a to 7000 MB/s. Kam se ale propadne rychlost zápisu po naplnění SLC cache a jakou kapacitu tato cache má (či spíše jaké nastavení vzhledem k zaplněnému místu), to se nedozváme. 
 
 
Rocket 4 Plus dosahuje kapacit 500 GB, 1 TB a 2 TB a využívá kontroler Phison E18 a samozřejmě rozhraní PCIe 4.0 se čtyřmi linkami. 
 
 
Sabrent také ke svým SSD nabízí pasivní chladič využívající hliníkovou vaničku, do níž se SSD umístí a obklopí teplovodivými podložkami. Teplo pak má být odváděno přes tlusté hliníkové bloky do měděných trubic s uzavřeným oběhem, na nichž pak nahoře sedí další pasiv. Celá sestava bude evidentně poměrně vysoká, a tak pokud má někdo slot pro M.2 karty přímo pod pozicí grafické karty, ať raději nepočítá s tím, že by se pod ní taková věc mohla vejít. 
 
Co se zatím nedozvíme, jsou ceny Sabrent Rocket 4 Plus a také dostupnost této řady. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů