www.svethardware.cz
>
>
>

Sabrent uvedl 4TB SSD s PCIe 4.0: Rocket Q4

Sabrent uvedl 4TB SSD s PCIe 4.0: Rocket Q4
, , aktualita
U nás neznámá společnost Sabrent má ve výrobním portfoliu několik zajímavých produktů. Vedle velkého 8TB SSD je to nově i 4TB SSD využívající rozhraní PCIe 4.0 NVMe. Díky tomu slibuje vysoké přenosové rychlosti.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sabrent je u nás velkou neznámou, ale přesto se dnes podíváme na jeden její produkt. Přináší totiž novou řadu SSD Rocket Q4, která přichází s rychlým rozhraním PCIe 4.0 x4 a NVMe 1.3 ve formátu M.2 2280. To se dnes objevuje stále častěji a v případě Sabrentu tu máme pro toto rozhraní nebývale vysokou kapacitu 4 TB. Výsledkem je, že toto SSD dokáže dosáhnout přenosové rychlosti 4900 MB/s u sekvenčního čtení a 3500 MB/s u zápisu.
 
Sabrent Rocket Q4 SSD
 
SSD je pochopitelně možné použít i se základními deskami se slotem PCIe 3.0, nicméně v takovém případě je nutno počítat se snížením přenosové rychlosti na 3300 MB/s (u čtení i zápisu). Sabrent Rocket Q4 využívá QLC čipy, takže je nutné počítat s tím, že rychlost může velmi výrazně spadnout po vyčerpání bufferu. Za SSD chce výrobce $749,99 a říká, že pokud má být využíváno na sběrnici PCIe 4.0, bude vyžadovat instalaci chladiče.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik