www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung a nové 250GB pevné disky pro notebooky

Samsung a nové 250GB pevné disky pro notebooky
, , aktualita
Společnost Samsung prezentovala své nové prémiové disky Spinpoint MP2 pro notebooky, které nabídnou kapacitu až 250 GB. Plotny (použity dvě 125GB plotny) disku velikosti 2,5“ se otáčí rychlostí 7200 otáček za minutu. Společnost tedy vidí...
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung prezentovala své nové prémiové disky Spinpoint MP2 pro notebooky, které nabídnou kapacitu až 250 GB. Plotny (použity dvě 125GB plotny) disku velikosti 2,5“ se otáčí rychlostí 7200 otáček za minutu. Společnost tedy vidí použití ve výkonných noteboocích zastávajících práci stolních počítačů. Disky se připojují přes SATA rozhraní s přenosovou rychlostí 3Gb/s a velikost vyrovnávací paměti je 16 MB. Nechybí ani podpora Native Command Queuing (NCQ) a disky budou dostupné v kapacitách od 80 GB do 250 GB.Dostupné budou během tohoto měsíce, o ceně se ve zprávě nehovoří. Zároveň s předchozí událostí společnost oznámila, že do prodeje pouští své disky Spinpoint M6. Jedná se opět o 2,5“ mobilní disky, které nabízí kapacitu až 500 GB. Disky jsou tvořeny třemi 167GB plotny otáčejícími se rychlostí 5400 otáček za minutu. Podporována je technologie kolmého záznamu dat. Společnost vidí použití těchto disků především v multimediálních a herních stanicích, kde je například možné použít dva ty to disky, což dá v důsledku skladovací kapacitu 1 TB. Cena těchto disků, které již vstupují do prodeje je 299 amerických dolarů.

Zdroj: Laptoplogic
reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala