www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung a Xilinx uvádějí SmartSSD CSD kombinující SSD s FPGA

Samsung a Xilinx uvádějí SmartSSD CSD kombinující SSD s FPGA
, , aktualita
Nová SmartSSD CSD od Samsungu a Xilinxu si do našich počítačů asi nepořídíme, neboť jde o speciální zařízení, která kombinují SSD s čipy FPGA, jež přichystala právě firma Xilinx. A k čemu takové zařízení může být?
K oblíbeným
reklama
Samsung SmartSSD CSD reaguje na to, že při dnešních propustnostech úložných zařízení a rozhraní se mohou samotné procesory stát v systému úzkým hrdlem. O něčem podobném nedávno mluvila NVIDIA, když při představení nové řady GeForce 3000 zmínila také technologii RTX IO, která má při zpracování dat čtených z rychlého úložiště odlehčit právě procesoru. NVIDIA k tomu chce pochopitelně použít výkon grafické karty, ovšem v případě SmartSSD CSD od firem Samsung a Xilinx má podobnou úlohu zastat právě integrovaný čip FPGA. 
 
 
Samsung zde míří především do oblasti velkých dat (Big Data), kde lze počítat s obrovskými nároky na úložná zařízení a zpracování či analýzu v nich uložených dat. Právě zde se může počítat s tím, že výkon CPU už může být omezující pro celý systém. 
 
 
Samsung tak zde mění zažitou architekturu, která znamená, že by SSD musela s případným FPGA či jiným akcelerátorem komunikovat přes PCIe. V případě SmartSSD CSD ale spolu SSD a FPGA komunikují přes vlastní soukromou sběrnici, čímž se minimalizuje tok dat mezi celým zařízením a CPU a právě procesor si může i sám oddechnout, neboť zpracování dat za něj převezme právě FPGA. 
 
SmartSSD CSD (Computational Storage Drive) je založen na klasických podnikových SSD od Samsungu s paměťmi V-NAND Flash a využívá Xilinx Kintex Ultrascale+ KU15P FPGA s vlastními 4 GB paměti DDR4. Jde o běžný 2,5" formát s rozhraním U.2 a kapacitou 3,84 TB. 
 
 
Samotné využití ale už závisí na vývojářích, kteří mají k dispozici vývojové prostředí Xilinx Vitis a C, C++ a OpenCL. Možnosti jsou pak široké a samotné CSD může zajistit překódování videa, různé AI úlohy jako rozpoznávání obrazu či objekjtů v něm, analýzu dat, atd. Řada SmartSSD bude k dispozici od příštího roku.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek