www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung a Xilinx uvádějí SmartSSD CSD kombinující SSD s FPGA

Samsung a Xilinx uvádějí SmartSSD CSD kombinující SSD s FPGA
, , aktualita
Nová SmartSSD CSD od Samsungu a Xilinxu si do našich počítačů asi nepořídíme, neboť jde o speciální zařízení, která kombinují SSD s čipy FPGA, jež přichystala právě firma Xilinx. A k čemu takové zařízení může být?
K oblíbeným
reklama
Samsung SmartSSD CSD reaguje na to, že při dnešních propustnostech úložných zařízení a rozhraní se mohou samotné procesory stát v systému úzkým hrdlem. O něčem podobném nedávno mluvila NVIDIA, když při představení nové řady GeForce 3000 zmínila také technologii RTX IO, která má při zpracování dat čtených z rychlého úložiště odlehčit právě procesoru. NVIDIA k tomu chce pochopitelně použít výkon grafické karty, ovšem v případě SmartSSD CSD od firem Samsung a Xilinx má podobnou úlohu zastat právě integrovaný čip FPGA. 
 
 
Samsung zde míří především do oblasti velkých dat (Big Data), kde lze počítat s obrovskými nároky na úložná zařízení a zpracování či analýzu v nich uložených dat. Právě zde se může počítat s tím, že výkon CPU už může být omezující pro celý systém. 
 
 
Samsung tak zde mění zažitou architekturu, která znamená, že by SSD musela s případným FPGA či jiným akcelerátorem komunikovat přes PCIe. V případě SmartSSD CSD ale spolu SSD a FPGA komunikují přes vlastní soukromou sběrnici, čímž se minimalizuje tok dat mezi celým zařízením a CPU a právě procesor si může i sám oddechnout, neboť zpracování dat za něj převezme právě FPGA. 
 
SmartSSD CSD (Computational Storage Drive) je založen na klasických podnikových SSD od Samsungu s paměťmi V-NAND Flash a využívá Xilinx Kintex Ultrascale+ KU15P FPGA s vlastními 4 GB paměti DDR4. Jde o běžný 2,5" formát s rozhraním U.2 a kapacitou 3,84 TB. 
 
 
Samotné využití ale už závisí na vývojářích, kteří mají k dispozici vývojové prostředí Xilinx Vitis a C, C++ a OpenCL. Možnosti jsou pak široké a samotné CSD může zajistit překódování videa, různé AI úlohy jako rozpoznávání obrazu či objekjtů v něm, analýzu dat, atd. Řada SmartSSD bude k dispozici od příštího roku.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář