www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung dává k dispozici I-Cube4: 2,5D pouzdření pro výkonný hardware

Samsung dává k dispozici I-Cube4: 2,5D pouzdření pro výkonný hardware
, , aktualita
Společnost Samsung přichází s nabídkou technologie I-Cube4, která slouží k 2,5D pouzdření výkonných čipů s využitím velice tenkého křemíkového interposeru. Jaké jsou výhody této nové technologie? 
K oblíbeným
reklama
Samsung se pochlubil řešením v nám dobře známé konfiguraci, kde je jeden velký čip s logickou obklopen čtyřmi paměťmi typu High Bandwidth Memory (HBM) a všechno to sedí na jednom velkém křemíkovém interposeru, který má být v případě I-Cube 4 "papírově tenký", a umožní stabilnější napájení a nabídne lepší možnosti chlazení. 
 
I-Cube4 zde navazuje na technologii I-Cube2 a určena je pro HPC (high-performance computing), AI, 5G, cloud a zkrátka vysoce výkonná řešení. Ovšem v čem je vůbec nová I-Cube4 lepší?
 
 
Jde tu právě o použití onoho tenkého interposeru, který má své výhody, ovšem jako křemíkový plátek s tloušťkou jen 100 mikrometrů se může snadno prohnout nebo zkroutit. Samsung se tak při vývoji nové technologie věnoval především tomu, jak zabránit deformaci interposeru vlivem tepla, a to změnami v tloušťce materiálu a jeho skladbě.
 
 
Vedle toho byl vyvinut i předscreeningový test, díky kterému se mohou z výrobního procesu odstranit vadné interposery, což zase šetří čas i peníze. Nyní už Samsung vyvíjí technologii I-Cube6, kde se už počítá s novými výrobními technologiemi čipů, novými výkonnými rozhraními a vedle 2,5D pouzdření také s rovnou 3D pouzdřením, které tak představuje ne jen čip na interposeru, ale i čip na čipu. 
 
Zdroj: TZ Samsung via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu Na Floridě prodali penthouse v hodnotě 22,5 mil. USD za kryptoměnu
Ještě před pár týdny bychom řekli, že kryptoměny nemají žádné využití v běžném platebním styku. Události posledních dní ale říkají, že by přeci jen mohly mít i funkci měny. Nyní tu máme nejdražší prodanou nemovitost za kryptoměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty
Společnost Avast varuje před podvodnými inzeráty na českých inzertních serverech. Ty zneužívají situace kolem grafických karet a opět se objevuje zvýšené množství podezřelých nabídek nabízející GeForce a Radeony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas The Boring Company spustila provoz v tunelech pod Las Vegas
V květnu minulého roku bylo dokončeno ražení druhého tunelu v Las Vegas, které měly zajistit dopravu návštěvníků zdejšího konferenčního centra. Tak se nyní stalo a tunely jsou konečně v provozu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin Microsoft láká na Windows 11(?): 11minutové video, tiskovka v 11 hodin
V posledních dnech se čím dál častěji zmiňuje příchod nového operačního systému Microsoft Windows 11. Indícií je stále více a vedle tiskovky v 11 hodin tu máme i nové video. To je dlouhé 11 minut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Čínský rover si na Marsu vyfotil selfie Čínský rover si na Marsu vyfotil selfie
Čínská mise k Marsu je zatím úspěšná, sonda na začátku roku k rudé planetě dorazila a nedávno se podařil i úspěšný sestup na povrch planety. Nyní čínská kosmická agentura zveřejnila další fotografie včetně selfie roveru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková