www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung dostal na trh 4TB SSD 850 EVO

Samsung dostal na trh 4TB SSD 850 EVO
, , aktualita
Společnost Samsung loni na podzim slíbila, že brzy v tomto roce přijdou na trh její 4TB modely SSD. Nyní tak nastupuje nová verze Samsungu SSD 850 EVO pro běžné sestavy, která však s kapacitou 4 TB tak zcela běžná nebude.
K oblíbeným
reklama
Samsung v minulém roce zaujal svou snahou výrazně zvyšovat kapacitu SSD, a to i svých čistě spotřebitelských řad, jako je SSD 850 EVO. V minulém roce začaly být prodávány už 2TB modely SSD 850 EVO a nyní jsme se dočkali rovnou zdvojnásobení jejich kapacity. Přichází tak 4TB SSD 850 EVO, jež však pochopitelně nebudou zrovna za hubičku. Ve skutečnosti si za jedno takové SSD můžeme postavit celý slušně výkonný počítač v ceně 41 až 42 tisíc korun. Výrobci vysokokapacitních disků se tedy v tomto sektoru zatím vůbec nemusí cítit ohroženi.Nový Samsung SSD 850 EVO s kapacitou 4TB jinak nic nového nepřináší. Je stále limitován výkonem rozhraní SATA 6 Gbps, takže nabídne sekvenční čtení maximálně 540 MB/s a zápis 520 MB/s.

S cenou 1500 dolarů a v našich končinách přes 40.000 Kč tak určitě nejde o produkt pro masy. Pro uživatele beroucí v potaz výkon či kapacitu v poměru s cenou budou stále mnohem dostupnější pevné disky. Pokud ty navíc slouží jen jako úložiště dat, pak ani nevadí jejich nižší výkon a co se týče hlučnosti, s tím se lze smířit, když 4TB HDD pořídíme i pod 4000 Kč, čili za řádově nižší cenu.

Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář