www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung odstartoval výrobu 5. generace V-NAND

Samsung odstartoval výrobu 5. generace V-NAND
, , aktualita
Samsung najel na výrobu už páté generace pamětí V-NAND, čili takových, které se skládají z několika (desítek) vrstev paměťových buněk. Hlásí tak pokrok z hlediska výkonu, kapacity i spotřeby energie. 
reklama
Samsung Electronics je v čele výrobců pamětí typu NAND Flash, a tak není divu, že už pomalu opouští i 64vrstvé paměti a přechází na masovou výrobu další generace V-NAND, jak nazývá své vrstvené paměti. Chlubí se přitom prvním reálným nasazením pamětí s rozhraním Toggle DDR 4.0, které mají zajistit o 40 procent vyšší propustnost oproti 4. generaci a také se máme dočkat vyšších rychlostí zápisu díky snížené latenci na 500 mikrosekund (o 30 procent méně) a odezva time-to-read byla snížena na 50 μs.
 
 
Spotřeba nových V-NAND je srovnatelná s předchozími 64vrstvými paměťmi, což však představuje zlepšení, protože nové paměti mají 96 vrstev, a tedy i vyšší kapacitu. Dosaženo toho bylo snížením pracovního napětí z 1,8 V na 1,2 V. 
 
Samsung ve své tiskové zprávě mluví celkem obšírně a mimo jiné se z ní nedozvíme ani přesný počet vrstev. Mluví se o "více než 90 vrstvách", takže přesnější informace musíme hledat jinde. Výrobce se chlubí, že každý čip obsahuje více než 85 miliard CTF buněk (Charge Trap Flash) a do každé patří celkem tři bity informace. To víceméně odpovídá tomu, že čipy mají kapacitu 256 Gb, čili 32 GB. Jednotlivé vrstvy v nich jsou propojeny mikroskopickými kanálky, které jsou široké pouze pár set nanometrů. 
 
Dále se Samsungu dle jeho slov povedlo zvýšit produktivitu výroby o 30 procent, ale už neříká, zda se to týká vyloženě výtěžnosti, nebo i něčeho jiného. Zmiňuje ale také, že výška každé vrstvy se zmenšila o pětinu, takže ve výsledku nám čipy moc nevyrostly i přes vrstvy navíc. Samsung také plánuje představit i 1Tb paměti, které tentokrát využijí paměťové buňky QLC se čtyřmi ukládanými bity. Nyní se ale chystá co nejrychleji rozšiřovat výrobu nových 96vrstvých TLC pamětí, aby je mohl použít ve svých produktech pro superpočítače, servery, ale na druhé straně i výkonné chytré telefony. 
 
Zdroj: TZ Samsung


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek