www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung odstartoval výrobu 5. generace V-NAND

Samsung odstartoval výrobu 5. generace V-NAND
, , aktualita
Samsung najel na výrobu už páté generace pamětí V-NAND, čili takových, které se skládají z několika (desítek) vrstev paměťových buněk. Hlásí tak pokrok z hlediska výkonu, kapacity i spotřeby energie. 
reklama
Samsung Electronics je v čele výrobců pamětí typu NAND Flash, a tak není divu, že už pomalu opouští i 64vrstvé paměti a přechází na masovou výrobu další generace V-NAND, jak nazývá své vrstvené paměti. Chlubí se přitom prvním reálným nasazením pamětí s rozhraním Toggle DDR 4.0, které mají zajistit o 40 procent vyšší propustnost oproti 4. generaci a také se máme dočkat vyšších rychlostí zápisu díky snížené latenci na 500 mikrosekund (o 30 procent méně) a odezva time-to-read byla snížena na 50 μs.
 
 
Spotřeba nových V-NAND je srovnatelná s předchozími 64vrstvými paměťmi, což však představuje zlepšení, protože nové paměti mají 96 vrstev, a tedy i vyšší kapacitu. Dosaženo toho bylo snížením pracovního napětí z 1,8 V na 1,2 V. 
 
Samsung ve své tiskové zprávě mluví celkem obšírně a mimo jiné se z ní nedozvíme ani přesný počet vrstev. Mluví se o "více než 90 vrstvách", takže přesnější informace musíme hledat jinde. Výrobce se chlubí, že každý čip obsahuje více než 85 miliard CTF buněk (Charge Trap Flash) a do každé patří celkem tři bity informace. To víceméně odpovídá tomu, že čipy mají kapacitu 256 Gb, čili 32 GB. Jednotlivé vrstvy v nich jsou propojeny mikroskopickými kanálky, které jsou široké pouze pár set nanometrů. 
 
Dále se Samsungu dle jeho slov povedlo zvýšit produktivitu výroby o 30 procent, ale už neříká, zda se to týká vyloženě výtěžnosti, nebo i něčeho jiného. Zmiňuje ale také, že výška každé vrstvy se zmenšila o pětinu, takže ve výsledku nám čipy moc nevyrostly i přes vrstvy navíc. Samsung také plánuje představit i 1Tb paměti, které tentokrát využijí paměťové buňky QLC se čtyřmi ukládanými bity. Nyní se ale chystá co nejrychleji rozšiřovat výrobu nových 96vrstvých TLC pamětí, aby je mohl použít ve svých produktech pro superpočítače, servery, ale na druhé straně i výkonné chytré telefony. 
 
Zdroj: TZ Samsung


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů