www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung plánuje rozšiřovat výrobu displejů AMOLED

Samsung plánuje rozšiřovat výrobu displejů AMOLED
, , aktualita
Společnost Samsung v této době široce uplatňuje displeje typu AMOLED, a to především v mobilních zařízeních, jako jsou tablety nebo chytré telefony. Je to také firma provozující světově největší výrobní linku těchto displejů a své výrobní...
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung v této době široce uplatňuje displeje typu AMOLED, a to především v mobilních zařízeních, jako jsou tablety nebo chytré telefony. Je to také firma provozující světově největší výrobní linku těchto displejů a své výrobní kapacity hodlá v budoucnu ještě rozšiřovat. A má proč, neboť podle prognóz dosáhne v roce 2015 na trhu objem peněz s AMOLED displeji 14,1 miliard dolarů.

Zmíněná největší linka na výrobu AMOLED byla postavena v jihokorejském Tangjeongu a funguje teprve od letošního června. Výhodou je použití skleněných substrátů, které jsou 3x větší než v předchozím provozu, což zajišťuje vysokou produkci a snížení nákladů. Díky tomu Samsung vyrání přes 2 miliony displejů AMOLED za měsíc a nejde pouze o malé úhlopříčky. Od začátku roku má Samsung technologii, díky niž zvládne vyrobit displej s úhlopříčkou až 65", ovšem ta prozatím není nasazená do běžné výroby. To by se ale mělo změnit v příštím roce, kdy bude uvedena do provozu nová továrna a mei plány společnosti patří i 8 G továrna, jež má v roce 2013 začít vyrábět ještě větší panely.

Momentálně jsou hitem Samsungu panely Super AMOLED, které se od klasických liší tím, že mají dotykový senzor integrovaný přímo v sobě, takže není nutné přidávat dotykovou vrstvu, což se projevilo na lepším kontrastu a omezením odlesků mezi vrstvami displeje. Už je tu ale další nástupce - Super AMOLED Plus s technologií Real RHB Stripe, kde je každý pixel tvořen trojicí subpixelů pro jemnější rastr a dotykové senzory byly nově umístěny do jednotlivých buněk v displeji. Tloušťka jednoho je přitom jen 0,001 mm. Samsung jej používá ve svých Galaxy S II.

Nakonec nám Samsung nabídl stručný seznam úspěchů své divize Samsung Mobile Display za poslední roky:
  • Prosinec 2007: 31" AMOLED
  • Říjen 2008: 40" AMOLED
  • Červen 2009: 6,5" ohebná AMOLED
  • Říjen 2009: 30" 3D AMOLED
  • Květen 2010: 19" transparentní AMOLED
  • Listopad 2010: 4,5" WVGA ohebná AMOLED

Zdroj: TZ Samsung
reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře