www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung plánuje rozšiřovat výrobu displejů AMOLED

Samsung plánuje rozšiřovat výrobu displejů AMOLED
, , aktualita
Společnost Samsung v této době široce uplatňuje displeje typu AMOLED, a to především v mobilních zařízeních, jako jsou tablety nebo chytré telefony. Je to také firma provozující světově největší výrobní linku těchto displejů a své výrobní...
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung v této době široce uplatňuje displeje typu AMOLED, a to především v mobilních zařízeních, jako jsou tablety nebo chytré telefony. Je to také firma provozující světově největší výrobní linku těchto displejů a své výrobní kapacity hodlá v budoucnu ještě rozšiřovat. A má proč, neboť podle prognóz dosáhne v roce 2015 na trhu objem peněz s AMOLED displeji 14,1 miliard dolarů.

Zmíněná největší linka na výrobu AMOLED byla postavena v jihokorejském Tangjeongu a funguje teprve od letošního června. Výhodou je použití skleněných substrátů, které jsou 3x větší než v předchozím provozu, což zajišťuje vysokou produkci a snížení nákladů. Díky tomu Samsung vyrání přes 2 miliony displejů AMOLED za měsíc a nejde pouze o malé úhlopříčky. Od začátku roku má Samsung technologii, díky niž zvládne vyrobit displej s úhlopříčkou až 65", ovšem ta prozatím není nasazená do běžné výroby. To by se ale mělo změnit v příštím roce, kdy bude uvedena do provozu nová továrna a mei plány společnosti patří i 8 G továrna, jež má v roce 2013 začít vyrábět ještě větší panely.

Momentálně jsou hitem Samsungu panely Super AMOLED, které se od klasických liší tím, že mají dotykový senzor integrovaný přímo v sobě, takže není nutné přidávat dotykovou vrstvu, což se projevilo na lepším kontrastu a omezením odlesků mezi vrstvami displeje. Už je tu ale další nástupce - Super AMOLED Plus s technologií Real RHB Stripe, kde je každý pixel tvořen trojicí subpixelů pro jemnější rastr a dotykové senzory byly nově umístěny do jednotlivých buněk v displeji. Tloušťka jednoho je přitom jen 0,001 mm. Samsung jej používá ve svých Galaxy S II.

Nakonec nám Samsung nabídl stručný seznam úspěchů své divize Samsung Mobile Display za poslední roky:
  • Prosinec 2007: 31" AMOLED
  • Říjen 2008: 40" AMOLED
  • Červen 2009: 6,5" ohebná AMOLED
  • Říjen 2009: 30" 3D AMOLED
  • Květen 2010: 19" transparentní AMOLED
  • Listopad 2010: 4,5" WVGA ohebná AMOLED

Zdroj: TZ Samsung
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková