reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung představil konkrétní mobilní produkty pro W8

4.9.2012, Jan Vítek, aktualita
Samsung představil konkrétní mobilní produkty pro W8
Společnost Samsung v tiskové zprávě oficiálně představil novou řadu produktů ATIV, o níž uslyšíme ještě mnoho. Jde totiž o nové mobilní produkty jako PC, tablety i chytré telefony určené pro OS Windows 8 a Windows Phone 8. Samsung tak přestal...
Společnost Samsung v tiskové zprávě oficiálně představil novou řadu produktů ATIV, o níž uslyšíme ještě mnoho. Jde totiž o nové mobilní produkty jako PC, tablety i chytré telefony určené pro OS Windows 8 a Windows Phone 8. Samsung tak přestal být věrný výhradně Androidu a opět vzal do party také mobilní Windows.

Název ATIV vychází z latinského slova VITA psaného pozpátku a byl vybrán proto, že Samsung dle svých slov hodlá "usnadnit život všem uživatelům". Konkrétně se tak bude snažit s využitím ATIV Smart PC, ATIV Smart PC Pro, ATIV Tab a ATIV S. K tomu nabídne také nějaké služby jako Family Story pro sdílení obsahu nebo ChatON doplňující People Hub od Microsoftu pro komunikaci s využitím sociálních sítí.

Samsung ATIV Smart PC a ATIV Smart PC Pro samy o sobě nabídnou odnímatelný modul s klávesnicí, 11,6" displej s rozlišením Full HD a dotykovou vrstvou pro až 10 prstů a také známou funkci S Pen pro psaní a kreslení s využitím digitálního pera Wacom. S Camera zase využije zadní i přední kameru a S Player zase slibuje bezproblémové zobrazení a přehrávání obrázku a videí v jakémkoli formátu.

Obě zařízení mají tloušťku jen 11,9 mm a využívají výkon CPU Intel Core i5 (verze Pro) nebo Intel Atom. Vedle toho zmíníme jeden port USB 2.0, dva 3.0, malý HDMI, pozice pro karty micro SD a další dva USB 2.0 nabídne modul s klávesnicí. ATIV Smart PC pak dosáhne výdrže až 14 hodin na jedno nabití a PC Pro až 8 hodin.

ATIV Tab je jednoduše tablet s tloušťkou 8,9 mm, hmotností 570 gramů, 10,1" obrazovkou a 8200mAh baterií. Kompatibilní je s různým hardwarem včetně tiskáren, klávesnic, projektorů, externích monitorů, atp. Stačí využít jeho rozhraní HDMI či USB.

Nakonec se představil chytrý telefon ATIV S. Ten je vybaven dvoujádrovým 1,5GHz procesorem, podporou HSPA+ 42 Mbps a uživatel bude pracovat na 4,8" displeji AMOLED s rozlišením HD.

Zdroj: TZ Samsung
reklama