www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung si dle WSJ nakonec vybral, nová továrna má stát v texaském Tayloru

Samsung si dle WSJ nakonec vybral, nová továrna má stát v texaském Tayloru
, , aktualita
Ještě to není oficiální, ale dle informací od The Wall Street Journal si Samsung nakonec pro stavbu své nové továrny za 17 miliard dolarů nakonec vybral Taylor. Továrna tak bude stát v Texasu, ale v Austinu nakonec mohou smutnit. 
K oblíbeným
reklama
Samsung přitom dříve uvažoval o stavbě v Arizoně, New Yorku a Texasu, přičemž nedávno byl zmíněn právě Taylor, kde se měl Samsung setkat s nadšeným přístupem místních zastupitelů a nakonec to vypadá, že si skutečně vybral toto místo, jak uvádí The Wall Street Journal. Vypadá to tak, že Texas Beer Company by už měl začít s tvorbou nového pale ale, které slíbil zavést do nabídky v případě, že si Samsung nakonec vybere Taylor. 
 
Konečný výběr místa pro novou továrnu by měl už brzy oznámit texaský guvernér Greg Abbott a po návratu do Koreje by měl promluvit i vicepředseda Samsungu Jay Y. Lee, který má nejpozději dnes přiletět z USA. 
 
 
Především ale půjde o vytvoření 1800 vysoce kvalifikovaných pracovních pozic v samotné továrně, které pochopitelně nepřímo přinesou další množství pracovních příležitostí a celkově pozvednou ekonomickou situaci regionu. 
 
Ovšem výstavba samotné továrny na cca 1200 akrech půdy má začít až v roce 2024, čili spuštěna by mohla být nejdříve o dva roky později. Jde ostatně o součást dlouhodobého plánu investic firmy Samsung, který už zahrnuje finance ve výši 205 miliard dolarů
 
Je také zřejmé, že asi byly zažehnány obavy firem z toho, že v USA nedostanou srovnatelné pobídky jako v jiných zemích, přičemž jde především o daňové prázdniny a celkově opatření, která pomohou snížit jejich vlastní investice a další náklady. To se týká nejen Samsungu, ale i firem TSMC a Intel a právě o tom jednal také Jay Y. Lee se zástupci Bílého domu při své návštěvě Spojených států. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tim Cook měl s Čínou uzavřít tajnou dohodu za 275 mld. USD Tim Cook měl s Čínou uzavřít tajnou dohodu za 275 mld. USD
Server The Information přišel s informací, že Tim Cook, CEO Applu, měl před 5 lety přistoupit na tajnou dohodu s čínskou vládou, která měla výrobci zajistit benevolentnější podmínky na trhu. Mělo jít o investici ve výši 275 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AOC uvádí 43" VA herní monitor G4309VX/D se 4K a 144 Hz AOC uvádí 43" VA herní monitor G4309VX/D se 4K a 144 Hz
V nabídce herních monitorů společnosti AOC se objevuje nový model G4309VX/D. Ten nabídne obří 43" úhlopříčku, k tomu i vysoké rozlišení 4K a obnovovací frekvenci 144 Hz. Ale ani to není to jediné zajímavé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alder Lake-S a LGA 1700 mají problémy s chlazením, co je špatně? Alder Lake-S a LGA 1700 mají problémy s chlazením, co je špatně?
Igor Wallossek ve svém článku do hloubky zkoumá, co je pravdy na údajných problémech platformy Alder Lake-S na LGA 1700 s chlazením. Ukazují se totiž velké rozdíly v teplotách a stěžují si nejen uživatelé, ale i výrobci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
SiFive ukazuje rackový klastr se čtyřmi deskami HiFive Unmatched SiFive ukazuje rackový klastr se čtyřmi deskami HiFive Unmatched
Ještě nejde o hardware, před kterým by se měli tradiční a zavedení výrobci HPC systémů třást strachy, nicméně tu máme první RISC-V klastr v podání společnosti SiFive. Pro tu ji z dostupného hardwaru postavila firma AB Open. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NAS servery firmy QNAP opět pod útokem cryptojackerů NAS servery firmy QNAP opět pod útokem cryptojackerů
Společnost QNAP zveřejnila nové varování před útočníky, kteří využívají tzv. cryptojacking. Jde tak o prolomení ochrany NAS serveru a jeho ovládnutí k tomu, aby na náš účet pro někoho jiného těžil kryptoměny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář