www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung si dle WSJ nakonec vybral, nová továrna má stát v texaském Tayloru

Samsung si dle WSJ nakonec vybral, nová továrna má stát v texaském Tayloru
, , aktualita
Ještě to není oficiální, ale dle informací od The Wall Street Journal si Samsung nakonec pro stavbu své nové továrny za 17 miliard dolarů nakonec vybral Taylor. Továrna tak bude stát v Texasu, ale v Austinu nakonec mohou smutnit. 
K oblíbeným
reklama
Samsung přitom dříve uvažoval o stavbě v Arizoně, New Yorku a Texasu, přičemž nedávno byl zmíněn právě Taylor, kde se měl Samsung setkat s nadšeným přístupem místních zastupitelů a nakonec to vypadá, že si skutečně vybral toto místo, jak uvádí The Wall Street Journal. Vypadá to tak, že Texas Beer Company by už měl začít s tvorbou nového pale ale, které slíbil zavést do nabídky v případě, že si Samsung nakonec vybere Taylor. 
 
Konečný výběr místa pro novou továrnu by měl už brzy oznámit texaský guvernér Greg Abbott a po návratu do Koreje by měl promluvit i vicepředseda Samsungu Jay Y. Lee, který má nejpozději dnes přiletět z USA. 
 
 
Především ale půjde o vytvoření 1800 vysoce kvalifikovaných pracovních pozic v samotné továrně, které pochopitelně nepřímo přinesou další množství pracovních příležitostí a celkově pozvednou ekonomickou situaci regionu. 
 
Ovšem výstavba samotné továrny na cca 1200 akrech půdy má začít až v roce 2024, čili spuštěna by mohla být nejdříve o dva roky později. Jde ostatně o součást dlouhodobého plánu investic firmy Samsung, který už zahrnuje finance ve výši 205 miliard dolarů
 
Je také zřejmé, že asi byly zažehnány obavy firem z toho, že v USA nedostanou srovnatelné pobídky jako v jiných zemích, přičemž jde především o daňové prázdniny a celkově opatření, která pomohou snížit jejich vlastní investice a další náklady. To se týká nejen Samsungu, ale i firem TSMC a Intel a právě o tom jednal také Jay Y. Lee se zástupci Bílého domu při své návštěvě Spojených států. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů