www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung snižuje ceny DDR4 kvůli pozici na trhu

Samsung snižuje ceny DDR4 kvůli pozici na trhu
, , aktualita
Paměti nové generace, DDR4, se teprve objevují na trhu, sice je lze použít jen k nejnovější generaci procesorů od Intelu, ale Samsung se chce co nejdříce stát významným hráčem na trhu, což znamená, že zásadním způsobem sníží jejich cenu.
K oblíbeným
reklama
Trh s RAM paměťmi DDR4 je ještě "v plenkách", což znamená, že se na trhu objevuje hluché místo, které bude třeba zanedlouho zaplnit. DDR4 jsou zatím podporovány jen čipsety, jež jsou určené pro Skylake. Ale po rozšíření nové generace procesorů se trh postupně začne rozšiřovat.

A právě u toho chce Samsung být. Oproti svým konkurentům má určitou výhodu, tou je 20nm výrobní proces, který neznamená jen lepší vlastnosti jako nižší napětí, ale i nižší cenu. Navíc Samsung má zkušenosti s velkou výrobou rychlých čipů DDR4 v mobilním segmentu, kde se kromě svých vlajkových lodí, Samsungu Galaxy S6 a S6 edge, objevují i například v LG Flex 2.

Je možné, že kvůli poklesu ceny u modulů DDR4 klesnou i ceny u DDR3, to ale ještě chvíli potrvá, minimálně kvůli opoždění příchodu Skylake, které brzdí průmysl s DRAM moduly.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek