www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung snižuje ceny DDR4 kvůli pozici na trhu

Samsung snižuje ceny DDR4 kvůli pozici na trhu
, , aktualita
Paměti nové generace, DDR4, se teprve objevují na trhu, sice je lze použít jen k nejnovější generaci procesorů od Intelu, ale Samsung se chce co nejdříce stát významným hráčem na trhu, což znamená, že zásadním způsobem sníží jejich cenu.
K oblíbeným
reklama
Trh s RAM paměťmi DDR4 je ještě "v plenkách", což znamená, že se na trhu objevuje hluché místo, které bude třeba zanedlouho zaplnit. DDR4 jsou zatím podporovány jen čipsety, jež jsou určené pro Skylake. Ale po rozšíření nové generace procesorů se trh postupně začne rozšiřovat.

A právě u toho chce Samsung být. Oproti svým konkurentům má určitou výhodu, tou je 20nm výrobní proces, který neznamená jen lepší vlastnosti jako nižší napětí, ale i nižší cenu. Navíc Samsung má zkušenosti s velkou výrobou rychlých čipů DDR4 v mobilním segmentu, kde se kromě svých vlajkových lodí, Samsungu Galaxy S6 a S6 edge, objevují i například v LG Flex 2.

Je možné, že kvůli poklesu ceny u modulů DDR4 klesnou i ceny u DDR3, to ale ještě chvíli potrvá, minimálně kvůli opoždění příchodu Skylake, které brzdí průmysl s DRAM moduly.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás
Vypadá to, že časy poklesu cen na trhu s paměťmi DRAM jsou pryč a my se dozvídáme, že příčinou je nová exportní politika Japonska vůči Jižní Koreji. Ceny přitom zakrátko vyletěly velice prudce nahoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej
Tradiční výrobce grafických tabletů, společnost Wacom, představila 21,5” variantu svého tabletu Cintiq 22. Ta je vybavena displejem s Full HD rozlišením a 72% pokrytím barevného gamutu NTSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala