www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung snižuje ceny DDR4 kvůli pozici na trhu

Samsung snižuje ceny DDR4 kvůli pozici na trhu
, , aktualita
Paměti nové generace, DDR4, se teprve objevují na trhu, sice je lze použít jen k nejnovější generaci procesorů od Intelu, ale Samsung se chce co nejdříce stát významným hráčem na trhu, což znamená, že zásadním způsobem sníží jejich cenu.
K oblíbeným
reklama
Trh s RAM paměťmi DDR4 je ještě "v plenkách", což znamená, že se na trhu objevuje hluché místo, které bude třeba zanedlouho zaplnit. DDR4 jsou zatím podporovány jen čipsety, jež jsou určené pro Skylake. Ale po rozšíření nové generace procesorů se trh postupně začne rozšiřovat.

A právě u toho chce Samsung být. Oproti svým konkurentům má určitou výhodu, tou je 20nm výrobní proces, který neznamená jen lepší vlastnosti jako nižší napětí, ale i nižší cenu. Navíc Samsung má zkušenosti s velkou výrobou rychlých čipů DDR4 v mobilním segmentu, kde se kromě svých vlajkových lodí, Samsungu Galaxy S6 a S6 edge, objevují i například v LG Flex 2.

Je možné, že kvůli poklesu ceny u modulů DDR4 klesnou i ceny u DDR3, to ale ještě chvíli potrvá, minimálně kvůli opoždění příchodu Skylake, které brzdí průmysl s DRAM moduly.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář