www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky

Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky
, , aktualita
Kdysi jsme si mohli myslet, že v této době už budeme mít na výběr z bohaté nabídky OLED monitorů, abychom se mohli těšit z jejich obrovského kontrastu, kvality barevného podání a nemuseli řešit problémy spojené s podsvícením. 
K oblíbeným
reklama
To se bohužel zatím nestalo a i když to neznamená, že si dnes nemůžeme pořídit OLED monitor, nabídka a především ceny nejsou tam, kde bychom je chtěli mít, ačkoliv v notebookovém světě jsou OLED už vcelku běžné a montují se i do levnějších modelů, pro desktopy to neplatí. Máme u třeba LG 32EP950 s 32" panelem OLED, ovšem s cenou 4000 dolarů, nebo nový 48" AORUS FO48U, čili spíše televizor bez tuneru, a to za cca 43 tisíc korun, což je již lepší. Nabídka je ale celkově velice chabá a vybírat v podstatě není z čeho. 
 
 
Samsung Display se nyní rozhodl, že na notebookovém trhu nabídne nové OLED panely s již 90Hz obnovovací frekvenci, kterou tak posune ze základních 60 Hz a trošku dohoní LCD panely, jež už dávno nabízí i v noteboocích vyšší frekvence. Dlužno dodat, že třeba zmíněný AORUS F048U dosahuje i 120 Hz. 
 
Oproti 120Hz LCD panelům mají ovšem nové 90Hz OLED firmy Samsung poskytovat desetkrát rychlejší odezvu pixelů a celkově slibují "přirozenější obraz". Nejdříve se mají dostat do notebooků firem Asus, Lenovo, Dell i Hewlett-Packard a samozřejmě je ve svých řadách využije také samotný Samsung. 
 
My jen můžeme doufat, že se OLED začnou rozšiřovat i v nabídce desktopových monitorů, kde tak zatím můžeme být rádi alespoň za IPS či případně VA. Ostatně OLED už najdeme běžně v telefonech střední a vyšší třídy, také i v noteboocích, které se prodávají už za 20 tisíc korun, OLED televizory se také už nedají považovat za luxusní zboží a pak tu máme třeba i Nintendo Switch s OLED. Desktopové monitory tak bohužel značně zaostávají. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11 Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11
Procesory Ryzen firmy AMD by na Windows 11 měly už konečně fungovat bez výkonnostního handicapu, neboť k dispozici je již jednak záplata pro samotné Windows 11 a stejně tak nový Chipset Driver Software od AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD
MicroCenter, prodejce počítačové techniky, začal už na svých stránkách nabízet procesory Intel Alder Lake-S, které fyzicky ještě nejsou k dispozici, ale už se dozvídáme alespoň jejich ceny, které by skutečně mohly platit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře