www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SSD 840 EVO nyní i mSATA s kapacitou 1 TB

Samsung SSD 840 EVO nyní i mSATA s kapacitou 1 TB
, , aktualita
SSD 840 EVO od společnosti Samsung se nedlouho po svém příchodu na trh stal oblíbeným díky své příznivé ceně a slušnému výkonu, ale i zatracovaný kvůli způsobu, jakým toho Samsung dosáhl. Nyní se s ním setkáme také jako s SSD v podobě karty mSATA.
K oblíbeným
reklama
Samsung SSD 840 EVO se v naší recenzi ukázal v dobrém světle díky svému vhodnému mixu ceny a výkonu. V dalším článku o technologiích SSD jsme se podívali mimo jiné i na berličky, jejichž využitím SSD 840 EVO dosahuje takového výkonu, což je například TurboWrite, vyrovnávací paměť složená z rychlých NAND Flash s buňkami SLC. Hlavní paměť však tvoří čipy NAND Flash s buňkami TLC, nad nimiž visí tolik diskutovaná otázka životnosti a spolehlivosti.

Nicméně nyní tu máme 840 EVO mSATA, čili nové verze tohoto dobře známého SSD, které se budou hodit do základních desek nebo mobilních zařízení s tímto rozhraním. Tato novinka je postavena na 128 gigabitových pamětech NAND Flash vyrobených 1xnm procesem. Dle označení by mělo jít rovněž o 3bit/cell, čili verze TLC stejně jako u 2,5" modelů.

Tyto paměti jsou na vyfotografovaném SSD umístěny napravo. Vlevo pak máme větší 400MHz kontroler Samsung MEX založený na architektuře ARM a nad ním máme čip, jehož označení jasně ukazuje na SLC, a to s kapacitou 8 Gb.

Samsung 840 EVO mSATA má tak v podstatě stejnou výbavu jako 2,5" verze, díky níž může nabídnout přenosové rychlosti až 540 MB/s při čtení a 520 MB/s při zápisu. K dispozici pak budou verze s kapacitami 120 GB, 250 GB, 500 GB a 1 TB.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů