www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SSD 850 PRO a EVO nyní i ve 2TB verzích

Samsung SSD 850 PRO a EVO nyní i ve 2TB verzích
, , aktualita
Samsung se včera pochlubil novými verzemi svých moderních spotřebitelských SSD, a to SSD 850 PRO a SSD 850 EVO, které budou určeny pro náročné uživatele. Nabídnou jim totiž vysokou kapacitu 2 TB.
K oblíbeným
reklama
Jde tedy o rozšíření dvou stávajících modelových řad, které jsou založeny na firemních pamětech 3D Vertical NAND (V-NAND) a právě jejich vysoká datová hustota umožnila dosažení takové kapacity. SSD s takovýmito paměťmi tak dnes mohou dosahovat už kapacit v rozmezí od 120 GB do 2 TB a k dispozici by měly být ihned v 50 zemích světa, ovšem do našich obchodů ještě nedorazily, alespoň dle serverů srovnávajících ceny.

Samsung dle vlastních slov zaznamenal značně zvýšenou poptávku po 500GB a 1TB SSD spojenou s představením modelů s paměťmi V-NAND, a tak je představení 2TB modelů logickým krokem. Oba nové modely s vysokou kapacitou mají stále výšku 7 mm, takže se budou hodit i do tenkých ultrabooků, pokud ty samozřejmě mají 2,5" pozici. Vedle pamětí V-NAND nesou také čtyři 2Xnm a 4Gb čipy LPDDR3 DRAM, čili celkově mají 2 GB vyrovnávací paměti.

Výkon těchto SSD odpovídá na chlup tomu, co nabízí 1TB verze, pouze se zde využívá jiný kontroler, Samsung MHX namísto MEX. Co se týče výdrže, pak Samsung u 2TB 850 PRO garantuje životnost 10 let nebo 300 TBW (celkový objem zapsaných dat v TB), čili co přijde dříve. V případě 850 EVO to je polovina, tedy 5 let nebo 150 TBW. Výdrž pamětí by ale měla být podobná, takže za těmito údaji můžeme vidět především snahu o marketingové škatulkování těchto SSD.

Po těchto dvou novinkách mají na trh přijít i další modely s formáty mSATA a M.2 s vyšší kapacitou, které se mají zaměřit i na herní PC a výkonné počítače. Čili bychom mohli očekávat i nový model SM951, který díky využití čtyř linek PCI Express 3.0 může dosáhnout vysoké propustnosti přes 2000 MB/s.

Co se týče cen, pak nové SSD 850 PRO a EVO s 2 TB kapacitou se už prodávají na Amazonu za 800 a 1000 USD, čili ceny jsou přibližně dvojnásobné v porovnání s 1TB modely.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala