www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SSD 870 EVO přijdou zřejmě brzy na trh

Samsung SSD 870 EVO přijdou zřejmě brzy na trh
, , aktualita
Německý server WinFuture odněkud vyšťoural obrázky a informace o nové generaci 2,5" SSD firmy Samsung, a to konkrétně řady 870 EVO. Dle nich se dočkáme modelů disponujících kapacitou až 4 TB. 
K oblíbeným
reklama
Samsung se tak chystá oživit svou nabídku modelů SSD pro běžné sestavy a uživatele, kteří nestojí o co nejvyšší výkony svého úložiště. Jde totiž o SSD 870 EVO v podobě 2,5" modelů pro rozhraní SATA. 
 
 
Dnes si ostatně můžeme být v podstatě jistí tím, že pokud jde o 2,5" SSD určená pro běžná PC, ta budou mít ve výbavě právě rozhraní SATA 6 Gb/s. S rozhraním U.2 se tu zpravidla nesetkáme a technologie SATA Express umřela ještě před tím, než vůbec stačila být nějakým způsobem užitečná. Skončili jsme tak s běžným a dlouholetým rozhraním SATA 6 Gb/s, které bohatě stačí pro desktopové pevné disky či pomalejší SSD a pro rychlejší SSD se prosadily M.2 karty pro PCIe/NVMe. 
 
Ani Samsung 870 EVO tak nebudou o výkonu, na což ostatně ukazuje obal s údaji o 560 MB/s čtení a 530 MB/s zápisu.
 
 
Vedle toho se dozvídáme, že tu bude na výběr stejný počet modelů se stejnými kapacitami jako v případě SSD 860 EVO, čili 250GB, 500GB, 1TB, 2TB a 4TB. Zůstávají i základní údaje o výdrži, a to konkrétně 2400 TBW pro 4TB model, což je opět stejné jako v případě série 860 EVO a Samsung na 870 EVO rovněž poskytne 5letou záruku. 
 
Vypadá to tak, že série 870 EVO moc nových věcí nenabídne, ale počkejme si ještě na podrobnější specifikace. Může samozřejmě dostat novější paměti či jiný kontroler a využívat nové či vylepšené technologie, ale pravda je, že na SSD pro rozhraní SATA už není moc co vylepšovat a to ani v případě, když 870 EVO přijdou celé dva roky po 860 EVO. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl Zabugovaný software arizonských věznic drží vězně za mřížemi déle, než by měl
Nejen u nás jsou výsledky státních zakázek na software často změtí programů plných chyb. Své si užívají i v arizonských vězeních. Software ACIS by měl zajišťovat evidenci vězňů i doby jejich propouštění, místo pomoci ale spíše škodí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře