www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SSD 870 EVO přijdou zřejmě brzy na trh

Samsung SSD 870 EVO přijdou zřejmě brzy na trh
, , aktualita
Německý server WinFuture odněkud vyšťoural obrázky a informace o nové generaci 2,5" SSD firmy Samsung, a to konkrétně řady 870 EVO. Dle nich se dočkáme modelů disponujících kapacitou až 4 TB. 
K oblíbeným
reklama
Samsung se tak chystá oživit svou nabídku modelů SSD pro běžné sestavy a uživatele, kteří nestojí o co nejvyšší výkony svého úložiště. Jde totiž o SSD 870 EVO v podobě 2,5" modelů pro rozhraní SATA. 
 
 
Dnes si ostatně můžeme být v podstatě jistí tím, že pokud jde o 2,5" SSD určená pro běžná PC, ta budou mít ve výbavě právě rozhraní SATA 6 Gb/s. S rozhraním U.2 se tu zpravidla nesetkáme a technologie SATA Express umřela ještě před tím, než vůbec stačila být nějakým způsobem užitečná. Skončili jsme tak s běžným a dlouholetým rozhraním SATA 6 Gb/s, které bohatě stačí pro desktopové pevné disky či pomalejší SSD a pro rychlejší SSD se prosadily M.2 karty pro PCIe/NVMe. 
 
Ani Samsung 870 EVO tak nebudou o výkonu, na což ostatně ukazuje obal s údaji o 560 MB/s čtení a 530 MB/s zápisu.
 
 
Vedle toho se dozvídáme, že tu bude na výběr stejný počet modelů se stejnými kapacitami jako v případě SSD 860 EVO, čili 250GB, 500GB, 1TB, 2TB a 4TB. Zůstávají i základní údaje o výdrži, a to konkrétně 2400 TBW pro 4TB model, což je opět stejné jako v případě série 860 EVO a Samsung na 870 EVO rovněž poskytne 5letou záruku. 
 
Vypadá to tak, že série 870 EVO moc nových věcí nenabídne, ale počkejme si ještě na podrobnější specifikace. Může samozřejmě dostat novější paměti či jiný kontroler a využívat nové či vylepšené technologie, ale pravda je, že na SSD pro rozhraní SATA už není moc co vylepšovat a to ani v případě, když 870 EVO přijdou celé dva roky po 860 EVO. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář