www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung ukázal oční myš EYECAN+

Samsung ukázal oční myš EYECAN+
, , aktualita
Především pro uživatele se zdravotním postižením si Samsung připravil oční myš EYECAN+, která umožní ovládat počítač pouhým pohybem očí. Výrazně tak usnadni použití výpočetní techniky těm, kteří nemohou využít klasické periferie.
K oblíbeným
reklama
Lidé s omezenou hybností, kteří nemohou využít dotykovou obrazovku, natož aby mohli pracovat s klávesnicí a myší, tedy budou mít šanci daleko lépe ovládat počítač pomocí oční myši Samsung EYECAN+. Ta je schopna sledovat pohyb očí a ten využít pro ovládání počítače, vytváření i upravování dokumentů. Jde přitom o již druhou generaci tohoto zařízení.

Jedná se o samostatnou jednotku, kterou na fotografiích vidíte umístěnou pod malým monitorem vpravo, přičemž tato jednotka je přenosná. Nicméně Samsung neplánuje EYECAN+ vyrábět jako komerční produkt, který by se dostal na světové trhy a byl k dispozici pro zakoupení. Plánuje vyrábět jen omezené množství a zařízení vždy darovat charitativním organizacím. Asi se tedy nedočkáme toho, že by se z EYECAN+ stalo zařízení běžně využitelné jako alternativa ke klasické myši. Na to konec konců nemá ani ambice.

Aby EYECAN+ fungovala správně, je třeba se na monitor, a tedy i samotnou optickou myš, dívat ze vzdálenosti 60 až 70 cm, což je v podstatě jediné omezení. Uživatel přitom může klidně ležet, přičemž kalibrace je zapotřebí pouze před prvním použitím. Zařízení si pak samo zapamatuje oči, jejich pohyby a "chování".

Po kalibraci se objeví kruhové nebo obdélníkové menu, které může zůstávat v popředí obrazovky a pomocí tohoto menu můžeme provádět celkem 18 různých příkazů, a to pohybem očí a mrkáním. Můžeme tak využívat funkce pro kopírování, vkládání, výběr textu, rolování, přiblížení a nebo si můžeme vytvořit svoje vlastní příkazy.

EYECAN+ je nástupcem staršího modelu EYECAN, který Samsung představil v březnu 2012. Nová verze mí mít výrazně lepší citlivost a možnosti kalibrace, díky čemuž je přesnější i celé ovládání.

Zdroj: TZ Samsung
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů