www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung uvádí 4GB Solid State Disk

Samsung uvádí 4GB Solid State Disk
, , aktualita
Samsung uvedl SSD (Solid State Disk) s kapacitou 4GB. Ve spojení s operačním systémem Windows Vista a jeho "feature" Windows ReadyBoost má výrazně zvýšit rychlost I/O operací, tedy zejména zlepšit odezvu systému kratšími dobami loadování...
K oblíbeným
reklama
Samsung uvedl SSD (Solid State Disk) s kapacitou 4GB. Ve spojení s operačním systémem Windows Vista a jeho "feature" Windows ReadyBoost má výrazně zvýšit rychlost I/O operací, tedy zejména zlepšit odezvu systému kratšími dobami loadování a možností zpracovat více operací za časovou jednotku.Zatímco klasické pevné disky mají stále příšerné odezvy a zvládnou za vteřinu zpracovat asi 100 až 200 žádostí, SSD disk z flash pamětí zvládne za jedinou vteřinu zpracovat přibližně 5000 požadavků. Windows ReadyBoost cachuje data na SSD disk bez vědomí uživatele, automaticky. V případě potřeby se většina potřebných dat nachází na SSD disku a jejich získání je mnohem rychlejší než by tomu bylo v případě hledání a příjmu z pevného disku.

Zařízení se připojuje ke klasickému ATA66 portu. Pokud se vám přenosová rychlost 66MB/s zdá málo, zejména, když disky využívají SATA-300 s více než čtyřnásobnou rychlostí, nezoufejte. Nejde zde o rychlost přenosu dat, ale o jejich rychlé vyhledání a dodání. U klasických disků se totiž požadovaná data musí nejprve najít (nastavit hlavičky a taktéž se musí správně natočit plotna). Tato zbytečná prodleva zde neexistuje, vyhledání dat je takřka okamžité.

Konkurencí jsou tzv. hybridní disky, které mají flash paměť zabudovanou přímo v pevném disku, klasický buffer je tak nahrazen jinou pamětí, tentokrát typu flash, prototypy měly zatím 128MB až 256MB. I tyto disky jsou Windows ReadyBoost podporovány. Výhodou je to, že k zápisu na disk dochází až je buffer plný, v průměru se tak pevný disk roztáčí asi každých 10-20 minut, podle Samsungu to zvýší výdrž baterie o cca 8-10%.

Ale zpátky k novému SSD disku. Je tedy zřejmé, že SSD disky přináší mnohem nižší spotřebu než klasické pevné disky, navíc jsou nehlučné. Výhodou Windows ReadyBoost je automatická komprese obsažených dat, takže na 4GB disk se vejde ve skutečnosti cca 8GB dat. Záleží samozřejmě na typu dat, některé nejde tak dobře komprimovat.

Zdroj: www.samsung.com
reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů