www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung uvádí výkonná podniková SSD XS1715

Samsung uvádí výkonná podniková SSD XS1715
, , aktualita
Včera jsme v aktualitě o nových SSD Samsung zmínili také podnikové modely XS1715 s rozhraním NVMe (NVM Express). Jedná se o rozhraní založené na PCI Express, díky čemuž nejsou SSD omezena propustností klasického SATA 6 Gbps či SAS. Samsung...
K oblíbeným
reklama
Včera jsme v aktualitě o nových SSD Samsung zmínili také podnikové modely XS1715 s rozhraním NVMe (NVM Express). Jedná se o rozhraní založené na PCI Express, díky čemuž nejsou SSD omezena propustností klasického SATA 6 Gbps či SAS.

Samsung XS1715 tak mají klasickou podobu 2,5" zařízení a vybaveny jsou kontrolerem SFF-8639, který jim umožní dosáhnout propustnosti až 3000 MB/s při čtení a v případě náhodného čtení to také nejsou se 740000 IOPS žádná ořezávátka. Jejich kapacita se přitom zastavila až na 1,6 TB. Oproti nejlepším serverovým pevným diskům tak nabízí čtrnáctkrát vyšší výkon a v porovnání s předchozí generací podnikových SSD od Samsungu jde o šestkrát vyšší výkon.

SSD XS1715 přijdou ve verzích s kapacitou 400 GB, 800 GB nebo rovnou 1,6 TB a zabydlet se mají především v datových centrech, kde mohou nahradit dosavadní 2,5" disky či SSD. Samsung plánuje rodinu modelů s rozhraním NVMe dále rozšiřovat a dále i zvyšovat jejich výkon.

Zdroj: TZ Samsung
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů