www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung začal s produkcí 2Xnm a 4Gb LPDDR3

Samsung začal s produkcí 2Xnm a 4Gb LPDDR3
, , aktualita
Společnost Samsung oznámila, že začala s produkcí 4Gb čipů LPDDR3 Mobile DRAM, které vyrábí pomocí pokročilé technologie označené jako "20nm class", což znamená, že jde o 20 až 29 nm. Výhodou těchto pamětí je, že ač jsou určeny především...
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung oznámila, že začala s produkcí 4Gb čipů LPDDR3 Mobile DRAM, které vyrábí pomocí pokročilé technologie označené jako "20nm class", což znamená, že jde o 20 až 29 nm. Výhodou těchto pamětí je, že ač jsou určeny především pro mobilní zařízení, jejich výkon se dá srovnávat s paměťmi využitými v osobních počítačích, takže budou zcela jistě směřovat do dalších generací výkonných chytrých telefonů a tabletů.

Samsung se rovněž chlubí, že tímto může nabídnout energeticky nejefektivnější mobilní paměti s vysokou kapacitou, čímž pomáhá pohánět celý průmysl s mobilními zařízeními kupředu.

Nové 4Gb LPDDR3 dokáží přenášet data rychlostí 2133 Mbps na jeden pin, což je téměř 3x více než u předchozího standardu LPDDR2 s 800 Mbps. Za jednu sekundu jsou tak nové paměti schopny přenést cca 17 GB, takže oproti 3Xnm pamětem LPDDR3 to je 30% nárůst výkonu při 20% poklesu spotřeby. U takovýchto pamětí je také důležitá prostorová náročnost. V tomto případě můžeme dostat 2 GB s pomocí čtyř čipů v jednom pouzdře, které má na výšku pouze 0,8 mm.

A nakonec jedna menší předpověď. Dle Gartneru čeká trh s paměťmi DRAM meziroční růst o 13 %, aby letos dosáhl na 29,6 mld. USD. Z toho si mají mobilní DRAM uzmout 10 miliard, čili 35 %.

Zdroj: TZ Samsung
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář