
Pochopitelně půjde o SSD určená pro datová centra a mezi ta patří také 4TB SSD představené v dubnu předchozího roku. Doplní je tedy 6TB a 8TB modely v příštím roce, jejichž úkolem bude také nahradit 10.000 a 15.000otáčkové pevné disky a nejspíše půjde také o zástupce řady SanDisk Optimus Max. Ty podporují rozhraní SAS a spíše než na výkon se zaměřují na to, aby ustály vysokou zátěž. Však jejich maximální sekvenční rychlost čtení/zápisu kolem 400 MB/s nenadchne, stejně jako 75.000 a 15.000 IOPS při náhodném čtení a zápisu.

SanDisk Optimus Max s kapacitou 4 TB jsou nyní stále ještě ve fázi testování a firma je odeslala zatím jen jednomu zákazníkovi. Ještě v tomto roce by je ale měla začít prodávat ve velkém. Další generace už přijde s rozhraním SAS s propustností 12 Gb/s, takže lze očekávat, že je také využije. Jak už bylo řečeno, SanDisk na nich bude spolupracovat s Toshibou a využije její 15nm paměti MLC, ovšem chystané 16TB modely by už měly mít pod kapotou 3D paměti BiCS NAND, které nabídnou vyšší výkon, kapacitu i spolehlivost.
O odbyt se firma nemusí moc obávat, neboť trh s podnikovými SSD má značně růst, a to ze 4 miliard dolarů v roce 2014 na dvojnásobek v roce 2018. Každý rok tedy o víceméně miliardu. Na tento vývoj chce ale reagovat především společnost Samsung Electronics, která se rozhodla značně navýšit své výrobní kapacity.
Zdroj: KitGuru