Sapphire připravuje grafickou kartu HD 4870 1GB Toxic

Sapphire připravuje grafickou kartu HD 4870 1GB Toxic
, , aktualita
Grafické karty s čipy ATI Radeon HD 4800 jsou již na trhu dlouhou dobu, ale stále se na trh dostávají nové modely. To nyní dokazuje společnost Sapphire, která hodlá přijít na trh s kartou HD 4870 1 GB Toxic, tedy s verzí s přetaktovaným...
K oblíbeným
reklama
Grafické karty s čipy ATI Radeon HD 4800 jsou již na trhu dlouhou dobu, ale stále se na trh dostávají nové modely. To nyní dokazuje společnost Sapphire, která hodlá přijít na trh s kartou HD 4870 1 GB Toxic, tedy s verzí s přetaktovaným GPU i paměťmi.Karta přijde s dvouslotovým chladičem Vapor-X Cooler, jenž využívá chlazení typu Vapor Chamber Technology (VCT) a tři heatpipe. Krabice karty také jasně ukazuje, že jde o přetaktovanou verzi, u níž se očekává takt kolem 780 MHz pro GPU a cca 4 GHz pro paměti. Dalo by se ale předpokládat především u GPU i více, však takový Asus EAH4870 DK TOP má jádro nataktované rovnou na 815 MHz, ovšem je pravda, že dnes prodávaná 512MB verze karty od Sapphire s cenou kolem 7 200 Kč s DPH využívá právě zmíněné takty.

Informace o ceně a dostupnosti nové Sapphire HD 4870 1GB Toxic zatím nejsou známé.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková