reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sapphire si také chystá desku se Z77

11.4.2012, Jan Vítek, aktualita
Sapphire si také chystá desku se Z77
Společnost Sapphire ohlásila novou základní desku Pure Platinum Z77/K, což je model formátu Full ATX podporující procesory Intel Core i7/i5/i3 druhé a třetí generace, sběrnici PCI Express 3.0, rozhraní USB 3.0 a SATA 6 Gbps a další rozhraní....
Společnost Sapphire ohlásila novou základní desku Pure Platinum Z77/K, což je model formátu Full ATX podporující procesory Intel Core i7/i5/i3 druhé a třetí generace, sběrnici PCI Express 3.0, rozhraní USB 3.0 a SATA 6 Gbps a další rozhraní. Její čtyři paměťové sloty mohou nést až 16 GB DDR3 ve dvoukanálovém zapojení, což se v budoucnu rozšíří až na 32 GB (až přijdou na trh příslušné moduly).

Deska na svém PCB nese čtyři sloty PCI Expres x16, jež mají být všechny verze 3.0 a schopny nést grafickou kartu ve 4cestném CrossFireX. Krom toho má také dva sloty PCI Express x1, přičemž dodatečné napájení zajistí jeden spodní Peripheral Power. Jeho pozice již reflektuje obvyklou pozici zdrojů v moderních skříních.

Dále tu máme 4x SATA 3 Gbps a 2x SATA 6 Gbps (AHCI a RAID), Gb Ethernet řešený čipem Realtek a volitelný druhý Killer E2200 Gigabit LAN. Porty USB 3.0 jsou čtyři (dva na zadním panelu) a USB 2.0 je deset (čtyři vzadu), pak tu je optický S/PDIF, 7.1kanálové HD audio a grafické výstupy D-Sub, DVI a HDMI.

Sapphire Pure Platinum Z77/K nebude ochuzena o diagnostický displej či tlačítka power, reset a reset BIOS vhodné pro overclockery. Těm má pomoci také QBIOS (Dual UEFI BIOS) s různými možnostmi pro nastavení. Nakonec se Sapphire chlubí kvalitními součástkami (cívky Diamond Black, atp.) a softwarem Mainboard TriXX pro nastavení parametrů BIOSu z operačního systému.

Zdroj: TZ Sapphire
reklama