reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sapphire uvádí Radeon HD 2900XT Toxic s vodním chlazením

14.5.2007, Milan Šurkala, aktualita
Sapphire uvádí Radeon HD 2900XT Toxic s vodním chlazením
Vodní chlazení v edici Toxic má u společnosti Sapphire již jistou tradici, proto se nelze divit, že i dnes představený Radeon HD 2900XT si budete moci koupit v této edici. Tyto karty s podporou DirectX 10 a Shader Model 4.0 mají dosti vysokou...
Vodní chlazení v edici Toxic má u společnosti Sapphire již jistou tradici, proto se nelze divit, že i dnes představený Radeon HD 2900XT si budete moci koupit v této edici. Tyto karty s podporou DirectX 10 a Shader Model 4.0 mají dosti vysokou spotřebu, takže vodní chlazení jistě najde své opodstatnění.Čip obsahuje 320 unifikovaných shaderů, které dovolují jádru taktovanému na 750MHz dosáhnout výkonu 475GFLOPS. Paměťová sběrnice je 512-bitová, při frekvenci 1650MHz 512MB pamětí typu GDDR3 tak propustnost dosahuje 106GB/s.

Podle výrobce mohou tyto karty dosáhnout frekvence jádra alespoň o 15% vyšší (což by odpovídalo 863MHz), frekvence pamětí by měla jít také "podstatně" zvýšit, přesnějších čísel se však nedočkáme. Karty jsou pochopitelně určeny pro sběrnici PCI-Express, nabízí dva dual-link DVI-I porty, VIVO a adaptér na HDMI, neboť karty podporují HDCP ochranu. Ze softwarové výbavy zde můžete kromě PowerDVD a PowerDirector nalézt také Half Life II Episode 2, Portal a Team Fortress 2 Games Voucher.  

Zdroj: www.vr-zone.com, www.hexus.net
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama