Sapphire uvádí Radeony R7 250X s Vapor-X

Sapphire uvádí Radeony R7 250X s Vapor-X
, , aktualita
Společnost Sapphire si připravila dvě nové karty s čipem Radeon R7 250X, a to základní typ a pak model s chladičem Vapor-X. Ty se tak zařazují do mainstreamu mezi kartu R7 250 a řadu R7 260.
K oblíbeným
reklama
Grafická karta Sapphire Radeon R7 250X Vapor-X a základní R7 250X. Zajímavější je samozřejmě model s výkonným chladičem Vapor-X, který výrobce uvedl tak, že přináší to nejlepší firemní chlazení do mainstreamu. Čip Radeon R7 250X je přitom založen na známé architektuře GCN (Graphics Core Next) a ve standardním modelu je k dispozici za doporučených 99 USD.

Sapphire Radeon R7 250X Vapor-X je vybaven 640 Stream procesory pracujícími až na 1100 MHz a 1 GB paměti GDDR5 taktované na 5,2 GHz efektivně. Čip pomůže chladit výparníková komora, na níž jsou napojeny heatpipe rozvádějící teplo do velkého pasivu profukovaného dvěma ventilátory. To slibuje, že tato karta nebude ani v zátěži moc hlučná.

Však stejný čip má chladit u základního modelu Sapphire Radeon R7 250X pouze prostý hliníkový pasiv s jedním ventilátorem, ovšem zde bude GPU pracovat na 950 MHz a paměti na 4,5 GHz efektivně.

Výkon karet je nastaven pomocí softwaru Sapphire TriXX, který pracuje s technologií AMD PowerTune. Pak nechybí podpora AMD Eyefinity, HD3D, CrossFire i akcelerace APP.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek