reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Scanner Technologies obviňuje nVidii z porušení dvou patentů

, , aktualita
Scanner Technologies obviňuje nVidii z porušení dvou patentů
Scanner Technologies dnes oznámila, že u texaského soudu podala žalobu na firmu nVidii pro porušení dvou patentů. Jedná se o jejich U.S. patenty 7,079,678 a 7,085,411, z nichž oba ochraňují trojdimenzionální způsob kontroly, jenž dovoluje,...
Scanner Technologies obviňuje nVidii z porušení dvou patentů
Scanner Technologies dnes oznámila, že u texaského soudu podala žalobu na firmu nVidii pro porušení dvou patentů. Jedná se o jejich U.S. patenty 7,079,678 a 7,085,411, z nichž oba ochraňují trojdimenzionální způsob kontroly, jenž dovoluje, aby se BGA (Ball Grid Array) zařízení mohla vyrábět přesněji a tím i efektivněji.


Firma si tedy stěžuje, že nVidia po Spojených státech prodává výrobky, které využívají technologií popsaných těmito patenty. Tyto výrobky však neprodává pouze nVidia, ale i ostatní výrobci ve svých počítačích, grafických kartách, herních konzolích, mobilních telefonů a jiných zařízeních. Společnost Scanner Tech. požádala, aby soud zakázal prodej těchto výrobků a přiznal firmě náhradu škod dosud vzniklých.

CEO Scanner Tech. se vyjádřil takto: "Scanner vyvíjelo a již od roku 1990 vyrábělo a prodávalo zařízení pro vizuální kontrolu kvality společnostem výrábějícím polovodičové součástky. Věříme, že je zásadní, abychom si chránili vlastní patenty, a proto nyní takto jednáne."

Zdroj: TheInquirer, Scanner Technologies
reklama
reklama
reklama