www.svethardware.cz
>
>
>

Seagate Backup Plus: 5 TB na dlani

Seagate Backup Plus: 5 TB na dlani
, , aktualita
Dnes už se nedá říci, že pokud potřebujeme vysokokapacitní disk, je třeba automaticky sáhnout po 3,5" modelu. I mobilní pevné disky dosahují velice slušných kapacit, což dokazuje nyní i 5TB modely Backup Plus Portable od Seagate.
K oblíbeným
reklama
Desktopové disky pochopitelně v kapacitě i ceně za gigabajt stále vedou, a to jednoduše proto, že mají k dispozici podstatně vyšší záznamovou plochu na svých plotnách, čemuž mobilní disky nemohou konkurovat. Jenomže přenosné desktopové disky zase nemohou nabídnout to, co mobilní, a sice bezproblémové napájení z jednoho kabelu, skrz nějž tečou i data. Potřebují totiž jednak především více energie a také 12V napětí, které by si sice mohly vytvořit samy, ale když je připojíme k běžnému USB portu, nemají z čeho. Musíme tak s nimi nosit ještě napájecí adaptér, což jejich použití značně komplikuje.

Z hlediska pohodlí tak jednoznačně vedou mobilní HDD v přenosných discích a nyní máme možnost si je od Seagate pořídit také v 5TB verzi Backup Plus Portable. Ta je založena na 2,5" modelech BarraCuda s 1TB plotnami, jichž je tak celkem pět. Ty byly na trh samotné uvedeny teprve před měsícem.

K připojení nových Backup Plus 5TB postačí jeden kabel s konektorem micro USB 3.0, který v délce 45 cm dostaneme v balení. Postačit by ale měl i prostý kabel pro standard USB 2.0, samozřejmě s příslušným zpomalením propustnosti. Na PC jde o hardware plug and play, zatímco uživatelé Maců mohou využít dodávaný software NTFS for Mac. I uživatelé PC ale mají k dispozici software, a to Seagate Dashboard pro snadné zálohování dat z počítače, který umí také pracovat s cloudem či sociálními službami. Seagate nezapomněl ani na iOS a Android, z nichž můžeme také zálohovat data.

Co se týče fyzických vlastností, nové disky mají rozměry 114,5 x 78 x 20,5 mm a hmotnost 247 gramů. K dispozici jsou v různých barevných provedeních, jež vidíte na fotografii a společně s dvouletou zárukou je Seagate nabídne za doporučených 190 dolarů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek