reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Seagate dokončil akvizici HDD divize firmy Samsung

, , aktualita
Seagate dokončil akvizici HDD divize firmy Samsung
Společnost Seagate oznámila, že dokončila akvizici divize firmy Samsung Electronics, která se zabývá výrobou pevných disků. Z trhu tak bohužel definitivně zmizela pro řadu uživatelů oblíbená firma, jejíž disky byly především v minulosti...
Seagate dokončil akvizici HDD divize firmy Samsung
Společnost Seagate oznámila, že dokončila akvizici divize firmy Samsung Electronics, která se zabývá výrobou pevných disků. Z trhu tak bohužel definitivně zmizela pro řadu uživatelů oblíbená firma, jejíž disky byly především v minulosti vyhledávány pro tichý provoz, příznivé ceny a ani s výkonem na tom rozhodně nebyly špatně, jak ukazuje tento starší test.

Seagate odkoupila divizi Samsungu za 1,4 miliardy USD a její výrobní kapacity přidala ke svým, což platí i pro oddělení vývoje a výzkumu a prodejní kanály v Číně, jihovýchodní Asii, Brazílii, Německu a Rusku. Součástí dohody obou firem také je, že Seagate bude dodávat pevné disky pro počítače a spotřební elektroniku Samsungu, zatímco ten bude naopak dodávat polovodičové součástky pro pevné disky, ale i pro SSD. Navíc obě firmy podepsaly vzájemnou patentovou dohodu a mají v plánu spolupracovat na vývoji úložných zařízení určených pro firmy.

Nás také bude zajímat, že Seagate bude prodávat pevné disky pod značkou Samsung ještě po následující rok, přičemž otázkou je, s jakými zárukami přijdou na trh. Seagate totiž nedávno následoval příkladu firmy Western Digital a ještě si přisadil navíc a výsledkem jsou velmi zkrácené záruční lhůty.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama