www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate konečně nabízí řešení pro své problematické pevné disky

Seagate konečně nabízí řešení pro své problematické pevné disky
, , aktualita
Společnost Seagate začala v poslední době upadat v nemilost uživatelů, jejichž disky od této firmy se po několikaměsíčím používání najednou 'zamkly' a nenechaly se systémem ani detekovat. Tento problém vychází ze špatného firmware a dotýká...
reklama
Společnost Seagate začala v poslední době upadat v nemilost uživatelů, jejichž disky od této firmy se po několikaměsíčím používání najednou 'zamkly' a nenechaly se systémem ani detekovat. Tento problém vychází ze špatného firmware a dotýká se především 1TB modelů Barracuda 7200.11 vyrobených v Thajsku. Seagate byl také obviňován, že se vše snaží jednoduše zamést pod koberec a uživatelé si stěžovali, že na jeho oficiálních fórech mizí thready a že Seagate na žádosti nereaguje. Vraťme se ale do přítomnosti.


Potenciálně problémové disky

Data na postižených discích zůstanou, pouze k nim není možno přistupovat a prý moc nepomáhá ani výměna elektroniky, takže jde o poměrně vážný problém. Navíc se s ním můžeme setkat také u modelů Barracuda 7200.11 s kapacitami 1,5 TB, 640 GB, 500 GB, 320 GB a 160 GB, Barracuda ES.2, SV35 a Maxtor DiamondMax 22.

Seagate ale již konečně přišel s oficiálním vyjádřením a nabídnul řešení. To se primárně týká samozřejmě nového firmware, jejž je nutné nainstalovat. Pokud si ale pozorně přečteme ono vyjádření, které začíná slovy: "Seagate odhalil potenciální problém ve firmware," pak nám musí být jasné, že všemu nemusí být konec. Každopádně, nejdříve se doporučuje zde zjistit, zda jsou vaše disky ohroženy, či nikoliv. Na oné stránce do okna (nutno povolit popup) jednoduše zadáte sériové číslo vašeho disku. To můžete zjistit třeba touto aplikací.

Pak je nutné kontaktovat přímo Seagate na adrese discsupport@seagate.com, zaslat jim modelové označení disku, sériové číslo a revizi firmware a čekat na odpověď s instrukcemi a snad i opravným firmware. Tato firma se totiž zdráhá dávat své firmware přímo ke stažení, což zdůvodňuje hned v několika bodech. Z nich zdaleka nejvtipnější je v této situaci ten, že za nesprávné chování může většinou OS a že je snadné hned obvinit výrobce a jeho firmware. Takže pokud se budete snažit na stránkách firmy nějaký výhledat, dostanete se pouze na zmíněný odkaz a nezbývá, než kontaktovat výrobce.

Seagate se také ve vyjádření zaručil, že těm, kteří vinou chybného firmware nemohou přistoupit ke svým datům, zdarma zajistí příslušnou službu k jejich obnovení. Otázkou ale je, o jak velký problém nakonec půjde a jestli vše nepřeroste Seagatu přes hlavu.

Zdroj: TZ Seagate, techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update
Další velká aktualizace operačního systému Windows 10, kterou bychom mohli dle pořadí označit za Redstone 4, neponese oficiální označení Windows 10 Spring Creators Update, ale prostě jen April Update. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem? Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem?
Overclocker s přezdívkou der8auer se nedávno podepsal na rekordním přetaktování procesoru Ryzen 7 2700X, který dokázal s kolegou dostat těsně nad hranici 6 GHz. Nyní se podíval i na to, co najdeme pod jeho IHS, čili heatspreaderem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Je na čase změnit jednotky používané v astronomii? Je na čase změnit jednotky používané v astronomii?
Fyzik Keith Atkin z Univerzity v Sheffieldu přišel s nápadem, že by už možná bylo vhodné nahradit jednotky jako AU, parsek, světelný rok a další jinými, které vychází ze soustavy SI. Používaly by se tak gramy, metry či jiné a z nich odvozené jednotky.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500 Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500
Spolupráce Intelu se společností AMD na procesorech Kaby Lake-G je dobře známá, a tak už se ani nemůžeme divit, že uvidíme v chystaných počítačích NUC po boku 10nm procesorů Cannonlake samostatné grafické čipy RX 500. Díky čemu to víme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD
Být slavným na poli kryptoměn a dávat informace o svém portfoliu a bohatství se nemusí vyplatit. Své by o tom mohl vyprávět Ian Balina, youtuber a investor. Jeho účty vzbuzovaly hodně pozornosti, a tak se je někdo rozhodl vybílit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář