www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate konečně nabízí řešení pro své problematické pevné disky

Seagate konečně nabízí řešení pro své problematické pevné disky
, , aktualita
Společnost Seagate začala v poslední době upadat v nemilost uživatelů, jejichž disky od této firmy se po několikaměsíčím používání najednou 'zamkly' a nenechaly se systémem ani detekovat. Tento problém vychází ze špatného firmware a dotýká...
reklama
Společnost Seagate začala v poslední době upadat v nemilost uživatelů, jejichž disky od této firmy se po několikaměsíčím používání najednou 'zamkly' a nenechaly se systémem ani detekovat. Tento problém vychází ze špatného firmware a dotýká se především 1TB modelů Barracuda 7200.11 vyrobených v Thajsku. Seagate byl také obviňován, že se vše snaží jednoduše zamést pod koberec a uživatelé si stěžovali, že na jeho oficiálních fórech mizí thready a že Seagate na žádosti nereaguje. Vraťme se ale do přítomnosti.


Potenciálně problémové disky

Data na postižených discích zůstanou, pouze k nim není možno přistupovat a prý moc nepomáhá ani výměna elektroniky, takže jde o poměrně vážný problém. Navíc se s ním můžeme setkat také u modelů Barracuda 7200.11 s kapacitami 1,5 TB, 640 GB, 500 GB, 320 GB a 160 GB, Barracuda ES.2, SV35 a Maxtor DiamondMax 22.

Seagate ale již konečně přišel s oficiálním vyjádřením a nabídnul řešení. To se primárně týká samozřejmě nového firmware, jejž je nutné nainstalovat. Pokud si ale pozorně přečteme ono vyjádření, které začíná slovy: "Seagate odhalil potenciální problém ve firmware," pak nám musí být jasné, že všemu nemusí být konec. Každopádně, nejdříve se doporučuje zde zjistit, zda jsou vaše disky ohroženy, či nikoliv. Na oné stránce do okna (nutno povolit popup) jednoduše zadáte sériové číslo vašeho disku. To můžete zjistit třeba touto aplikací.

Pak je nutné kontaktovat přímo Seagate na adrese discsupport@seagate.com, zaslat jim modelové označení disku, sériové číslo a revizi firmware a čekat na odpověď s instrukcemi a snad i opravným firmware. Tato firma se totiž zdráhá dávat své firmware přímo ke stažení, což zdůvodňuje hned v několika bodech. Z nich zdaleka nejvtipnější je v této situaci ten, že za nesprávné chování může většinou OS a že je snadné hned obvinit výrobce a jeho firmware. Takže pokud se budete snažit na stránkách firmy nějaký výhledat, dostanete se pouze na zmíněný odkaz a nezbývá, než kontaktovat výrobce.

Seagate se také ve vyjádření zaručil, že těm, kteří vinou chybného firmware nemohou přistoupit ke svým datům, zdarma zajistí příslušnou službu k jejich obnovení. Otázkou ale je, o jak velký problém nakonec půjde a jestli vše nepřeroste Seagatu přes hlavu.

Zdroj: TZ Seagate, techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru
Potenciální vektor pro únik citlivých informací může pomoci vytvořit soubor WaitList.dat, který je využíván příslušnou službou na počítačích s Windows 8.1 a Windows 10. Podmínkou je, aby byly vybaveny dotykovou obrazovkou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval
Tom's Hardware informuje, že produkty My Cloud NAS od Western Digital obsahují chybu, která umožní komukoliv přistupovat k datům, která na nich máme uložena, a to přes Internet. Tato chyba je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek