www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate konečně nabízí řešení pro své problematické pevné disky

Seagate konečně nabízí řešení pro své problematické pevné disky
, , aktualita
Společnost Seagate začala v poslední době upadat v nemilost uživatelů, jejichž disky od této firmy se po několikaměsíčím používání najednou 'zamkly' a nenechaly se systémem ani detekovat. Tento problém vychází ze špatného firmware a dotýká...
reklama
Společnost Seagate začala v poslední době upadat v nemilost uživatelů, jejichž disky od této firmy se po několikaměsíčím používání najednou 'zamkly' a nenechaly se systémem ani detekovat. Tento problém vychází ze špatného firmware a dotýká se především 1TB modelů Barracuda 7200.11 vyrobených v Thajsku. Seagate byl také obviňován, že se vše snaží jednoduše zamést pod koberec a uživatelé si stěžovali, že na jeho oficiálních fórech mizí thready a že Seagate na žádosti nereaguje. Vraťme se ale do přítomnosti.


Potenciálně problémové disky

Data na postižených discích zůstanou, pouze k nim není možno přistupovat a prý moc nepomáhá ani výměna elektroniky, takže jde o poměrně vážný problém. Navíc se s ním můžeme setkat také u modelů Barracuda 7200.11 s kapacitami 1,5 TB, 640 GB, 500 GB, 320 GB a 160 GB, Barracuda ES.2, SV35 a Maxtor DiamondMax 22.

Seagate ale již konečně přišel s oficiálním vyjádřením a nabídnul řešení. To se primárně týká samozřejmě nového firmware, jejž je nutné nainstalovat. Pokud si ale pozorně přečteme ono vyjádření, které začíná slovy: "Seagate odhalil potenciální problém ve firmware," pak nám musí být jasné, že všemu nemusí být konec. Každopádně, nejdříve se doporučuje zde zjistit, zda jsou vaše disky ohroženy, či nikoliv. Na oné stránce do okna (nutno povolit popup) jednoduše zadáte sériové číslo vašeho disku. To můžete zjistit třeba touto aplikací.

Pak je nutné kontaktovat přímo Seagate na adrese discsupport@seagate.com, zaslat jim modelové označení disku, sériové číslo a revizi firmware a čekat na odpověď s instrukcemi a snad i opravným firmware. Tato firma se totiž zdráhá dávat své firmware přímo ke stažení, což zdůvodňuje hned v několika bodech. Z nich zdaleka nejvtipnější je v této situaci ten, že za nesprávné chování může většinou OS a že je snadné hned obvinit výrobce a jeho firmware. Takže pokud se budete snažit na stránkách firmy nějaký výhledat, dostanete se pouze na zmíněný odkaz a nezbývá, než kontaktovat výrobce.

Seagate se také ve vyjádření zaručil, že těm, kteří vinou chybného firmware nemohou přistoupit ke svým datům, zdarma zajistí příslušnou službu k jejich obnovení. Otázkou ale je, o jak velký problém nakonec půjde a jestli vše nepřeroste Seagatu přes hlavu.

Zdroj: TZ Seagate, techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek