www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate navyšuje hustotu záznamu na 500 GB na 3,5" plotnu

Seagate navyšuje hustotu záznamu na 500 GB na 3,5" plotnu
, , aktualita
Společnost Seagate jako vedoucí světový výrobce HDD nyní potvrzuje svou pozici tím, že zvyšuje hustotu záznamu u svých 3,5" disků na 500 GB na jednu plotnu. Díky tomu se již brzy dočkáme jednoplotnových 500 GB modelů, jež již byly předběžně,...
K oblíbeným
reklama
Společnost Seagate jako vedoucí světový výrobce HDD nyní potvrzuje svou pozici tím, že zvyšuje hustotu záznamu u svých 3,5" disků na 500 GB na jednu plotnu. Díky tomu se již brzy dočkáme jednoplotnových 500 GB modelů, jež již byly předběžně, avšak ne oficiálně oznámeny.Jedná se o Seagate Barracuda ST3500410AS z nové série 7200.12. Tyto disky mají mít standardní otáčky 7200 RPM a rovněž standardní vyrovnávací paměť 16 MB i rozhraní SATA 300. A rozhodně nemusí zůstat u nich, protože 500GB plotny se dobře sčítají do výsledných kapacit 1 TB, 1,5 TB (momentálně největší 3,5" model od Seagate) a pak proč ne rovnou 2 TB. Každopádně nejdříve mají přijít 500GB disky s cenou pod 50 Euro.

Zdroj: TC Magazine
reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek