reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Seagate uvádí 160GB 2,5" disky s kolmým zápisem

16.1.2006, Milan Šurkala, aktualita
Seagate uvádí 160GB 2,5" disky s kolmým zápisem
Když už jsem nové disky Seagate s kolmým zápisem před chvíli nakousl (ve zprávě o discích Fujitsu), měl bych se o nich rovněž zmínit. Tak tedy. Kolmý zápis se konečně dostává k dispozici i na pultech obchodů. Společnost Seagate totiž uvedla...
Když už jsem nové disky Seagate s kolmým zápisem před chvíli nakousl (ve zprávě o discích Fujitsu), měl bych se o nich rovněž zmínit. Tak tedy. Kolmý zápis se konečně dostává k dispozici i na pultech obchodů. Společnost Seagate totiž uvedla do prodeje nové 160GB disky pro notebooky s typickým průměrem 2,5 palce. Kapacita 160GB je o třetinu větší než dosavadní rekord činící 120GB.Kolmý zápis umožňuje dosáhnout vyšší hustoty dat. Jenže nejenom to. Podle Seagate má nový 5400rpm disk Momentus 5400.3 dosahovat nízké spotřeby typické pro 4200rpm disky, ale přitom snížit seek time natolik a celkově tedy výkon zvýšit tak, že bude velmi podobný tomu u 7200rpm disků. A to rozhodně nezní špatně.

Samozřejmě vysoká kapacita se odráží ve vyšší ceně, ale kupodivu jako nejlepší model nedisponuje exkluzivní cenou. Zatímco 120GB modely jsou k dispozici za $240, 160GB je za $325, což je rozumný nárůst vzhledem k nárůstu kapacity.

Zdroj: www.techreport.com, www.bit-tech.net
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama