www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate vrací úder novými disky pro Enterprise

Seagate vrací úder novými disky pro Enterprise
, , aktualita
Ve světle událostí plánovaného spojení WD a Hitachi GST by se mohlo zdát, že se nedávný největší hráč na trhu úložných zařízení snaží udržet svoji pozici alespoň v lukrativním segmentu serverových disků. A v nejnovější premiéře toho má skutečně...
K oblíbeným
reklama
Ve světle událostí plánovaného spojení WD a Hitachi GST by se mohlo zdát, že se nedávný největší hráč na trhu úložných zařízení snaží udržet svoji pozici alespoň v lukrativním segmentu serverových disků. A v nejnovější premiéře toho má skutečně hodně co nabídnout. Uvádí totiž na trh hned tři sady novinek.

První z nich je dvojice výkonných SSD disk. Pulsar XT.2 je 2.5“ solid-state disk založený na SLC buňkách. Komunikuje přes 6Gb/s SAS rozhraní a je nabízen s kapacitami 100, 200 a 400 GB. Měl by to být nejrychlejší disk v portfoliu Seagate s výkonem 48 000 operací náhodného čtení za sekundu a 22 000 IOPS zápisu při zpracování 4KB bloků. Maximální rychlosti přenosu dat souvislého čtení dosahuje XT.2 360 MB/s, při zápisu 300 MB/s.Seagate Pulsar 2 je serverové SSD složené z pamětí typu MLC o kapacitách do výše 800 GB. Kromě různé velikosti je na výběr ze dvou 6Gb/s rozhraní SAS i SATA. Více konkrétních parametrů k výkonu výrobce zatím neudává, víme jen, že k dispozici budou i modely s šifrováním dat. Udávaná polehlivost MTBF obou Pulsarů je 2 miliony hodin. Velkovýrobci výpočetní techniky mají oba disky již k dispozici, případní zájemci z řad koncových uživatelů si musí ještě měsíc počkat.

Další vlnu útoku Seagate zacílil na pole 2,5“ serverových pevných disků inovovanými modely Savvio 15K.3 a Savvio 10K.5. Obě novinky nabízí vyšší výkon, kapacitu a jsou vybaveny komunikačním rozhraním SAS 6Gb/s.Model 10K.5 je prozatím největším zástupcem mezi 2,5“ disky s 10tis otáčkami s maximální kapacitou úctyhodných 900 GB a kromě SAS nabídne i 4Gb Fibre Channel rozhraní. Plotny Savvia 15K.3 se otáčí rychlostí 15 000 RPM a nabízí prostor až 300 GB. Na tok dat přes 6Gb/s SAS bude dohlížet i 64MB vyrovnávací paměť. Spolehlivost obou modelů zaručuje 5letá záruční doba a MTBF 2 miliony hodin.Poslední novinkou na poli disků do diskových polí je 3,5“ HDD Constellation s označením ES.2. Jeho hlavní zbraní je robustní a v segmentu zatím ojedinělá kapacita 3 TB. 6Gb/s Serial ATA (SATA) i Serial Attached SCSI (SAS) rozhraní spolu s 64MB vyrovnávací pamětí zajistí ES.2 dostatečný datový tok v 24/7 serverových aplikacích. Dalšími zárukami spolehlivosti jsou pro data Self-Encrypting Drive (SED) šifrování a pro chod disku 1,4 miliony hodin MTBF (mean-time-between-failure).

Stejně jako ostatní modely z dnešního představení mají výrobci výpočetní techniky Constellation ES.2 již k dispozici a obyčejní smrtelníci musí počkat do druhé čtvrtiny roku.

TZ Seagate
reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
Včera, aktualita, Jan Vítek