www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate vysvětluje problémy s firmware svých pevných disků

Seagate vysvětluje problémy s firmware svých pevných disků
, , aktualita
Společnost Seagate si vadným firmware zadělala na problémy, které údajně prohloubila navíc ještě netečností, protože dle jejích zákazníků odmítala dlouho cokoliv řešit. Poté již konečně přišla s oficiálním vyjádřením a nabídla řešení, ovšem...
reklama
Společnost Seagate si vadným firmware zadělala na problémy, které údajně prohloubila navíc ještě netečností, protože dle jejích zákazníků odmítala dlouho cokoliv řešit. Poté již konečně přišla s oficiálním vyjádřením a nabídla řešení, ovšem to napoprvé příliš nevyšlo. Update firmware, jenž měl vše vyřešit (SD1A) ve skutečnosti některé z disků Barracuda 7200.11 uzamkl, takže je systém nedokázal detekovat.


Marcus marketing mouse v akci (hackles.org)

Nyní se situaci pokusil vysvětlit zaměstnanec Seagate pracující jako inženýr. Dle něj byl SD1A vydán jako firmware, jenž nebyl v jedinečné podobě, ale v několika revizích. Navíc byl určen pro lidi starající se o podporu vlastních zákazníků a nebyl určen pro širokou veřejnost. Stalo se ta prý ve snaze vše co nejrychleji vyřešit.

Problém vznikl při vytváření logu s událostmi vzniklými při běhu disku. Když záznam dosáhl 320 položek, mohlo to způsobit chybu při inicializaci disku, přesněji při načítání mikrokódu disku BIOSem. Proto Seagate zákazníky nutil k tomu, aby se obrátili přímo na něj, čímž by bylo zajištěno, že dostanou správnou verzi firmware. Inženýr mluví o dokonce pěti různých kontrolách. Avšak management Seagate kvůli tomu, aby minimalizoval náklady, či spíše finanční závazky stoupající s počtem porouchávajících se disků, požadoval veřejné zpřístupnění firmware. Náhle se pět kontrol smrsklo na jednu a další problém byl na světě.

Odnesly to především 500GB verze Barracuda 7200.11. Nyní Seagate nabízí novější update firmware, jejž můžete nalézt zde.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update
Další velká aktualizace operačního systému Windows 10, kterou bychom mohli dle pořadí označit za Redstone 4, neponese oficiální označení Windows 10 Spring Creators Update, ale prostě jen April Update. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem? Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem?
Overclocker s přezdívkou der8auer se nedávno podepsal na rekordním přetaktování procesoru Ryzen 7 2700X, který dokázal s kolegou dostat těsně nad hranici 6 GHz. Nyní se podíval i na to, co najdeme pod jeho IHS, čili heatspreaderem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Je na čase změnit jednotky používané v astronomii? Je na čase změnit jednotky používané v astronomii?
Fyzik Keith Atkin z Univerzity v Sheffieldu přišel s nápadem, že by už možná bylo vhodné nahradit jednotky jako AU, parsek, světelný rok a další jinými, které vychází ze soustavy SI. Používaly by se tak gramy, metry či jiné a z nich odvozené jednotky.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500 Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500
Spolupráce Intelu se společností AMD na procesorech Kaby Lake-G je dobře známá, a tak už se ani nemůžeme divit, že uvidíme v chystaných počítačích NUC po boku 10nm procesorů Cannonlake samostatné grafické čipy RX 500. Díky čemu to víme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD
Být slavným na poli kryptoměn a dávat informace o svém portfoliu a bohatství se nemusí vyplatit. Své by o tom mohl vyprávět Ian Balina, youtuber a investor. Jeho účty vzbuzovaly hodně pozornosti, a tak se je někdo rozhodl vybílit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář