www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate vysvětluje problémy s firmware svých pevných disků

Seagate vysvětluje problémy s firmware svých pevných disků
, , aktualita
Společnost Seagate si vadným firmware zadělala na problémy, které údajně prohloubila navíc ještě netečností, protože dle jejích zákazníků odmítala dlouho cokoliv řešit. Poté již konečně přišla s oficiálním vyjádřením a nabídla řešení, ovšem...
reklama
Společnost Seagate si vadným firmware zadělala na problémy, které údajně prohloubila navíc ještě netečností, protože dle jejích zákazníků odmítala dlouho cokoliv řešit. Poté již konečně přišla s oficiálním vyjádřením a nabídla řešení, ovšem to napoprvé příliš nevyšlo. Update firmware, jenž měl vše vyřešit (SD1A) ve skutečnosti některé z disků Barracuda 7200.11 uzamkl, takže je systém nedokázal detekovat.


Marcus marketing mouse v akci (hackles.org)

Nyní se situaci pokusil vysvětlit zaměstnanec Seagate pracující jako inženýr. Dle něj byl SD1A vydán jako firmware, jenž nebyl v jedinečné podobě, ale v několika revizích. Navíc byl určen pro lidi starající se o podporu vlastních zákazníků a nebyl určen pro širokou veřejnost. Stalo se ta prý ve snaze vše co nejrychleji vyřešit.

Problém vznikl při vytváření logu s událostmi vzniklými při běhu disku. Když záznam dosáhl 320 položek, mohlo to způsobit chybu při inicializaci disku, přesněji při načítání mikrokódu disku BIOSem. Proto Seagate zákazníky nutil k tomu, aby se obrátili přímo na něj, čímž by bylo zajištěno, že dostanou správnou verzi firmware. Inženýr mluví o dokonce pěti různých kontrolách. Avšak management Seagate kvůli tomu, aby minimalizoval náklady, či spíše finanční závazky stoupající s počtem porouchávajících se disků, požadoval veřejné zpřístupnění firmware. Náhle se pět kontrol smrsklo na jednu a další problém byl na světě.

Odnesly to především 500GB verze Barracuda 7200.11. Nyní Seagate nabízí novější update firmware, jejž můžete nalézt zde.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru
Potenciální vektor pro únik citlivých informací může pomoci vytvořit soubor WaitList.dat, který je využíván příslušnou službou na počítačích s Windows 8.1 a Windows 10. Podmínkou je, aby byly vybaveny dotykovou obrazovkou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval
Tom's Hardware informuje, že produkty My Cloud NAS od Western Digital obsahují chybu, která umožní komukoliv přistupovat k datům, která na nich máme uložena, a to přes Internet. Tato chyba je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek