www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate vysvětluje problémy s firmware svých pevných disků

Seagate vysvětluje problémy s firmware svých pevných disků
, , aktualita
Společnost Seagate si vadným firmware zadělala na problémy, které údajně prohloubila navíc ještě netečností, protože dle jejích zákazníků odmítala dlouho cokoliv řešit. Poté již konečně přišla s oficiálním vyjádřením a nabídla řešení, ovšem...
reklama
Společnost Seagate si vadným firmware zadělala na problémy, které údajně prohloubila navíc ještě netečností, protože dle jejích zákazníků odmítala dlouho cokoliv řešit. Poté již konečně přišla s oficiálním vyjádřením a nabídla řešení, ovšem to napoprvé příliš nevyšlo. Update firmware, jenž měl vše vyřešit (SD1A) ve skutečnosti některé z disků Barracuda 7200.11 uzamkl, takže je systém nedokázal detekovat.


Marcus marketing mouse v akci (hackles.org)

Nyní se situaci pokusil vysvětlit zaměstnanec Seagate pracující jako inženýr. Dle něj byl SD1A vydán jako firmware, jenž nebyl v jedinečné podobě, ale v několika revizích. Navíc byl určen pro lidi starající se o podporu vlastních zákazníků a nebyl určen pro širokou veřejnost. Stalo se ta prý ve snaze vše co nejrychleji vyřešit.

Problém vznikl při vytváření logu s událostmi vzniklými při běhu disku. Když záznam dosáhl 320 položek, mohlo to způsobit chybu při inicializaci disku, přesněji při načítání mikrokódu disku BIOSem. Proto Seagate zákazníky nutil k tomu, aby se obrátili přímo na něj, čímž by bylo zajištěno, že dostanou správnou verzi firmware. Inženýr mluví o dokonce pěti různých kontrolách. Avšak management Seagate kvůli tomu, aby minimalizoval náklady, či spíše finanční závazky stoupající s počtem porouchávajících se disků, požadoval veřejné zpřístupnění firmware. Náhle se pět kontrol smrsklo na jednu a další problém byl na světě.

Odnesly to především 500GB verze Barracuda 7200.11. Nyní Seagate nabízí novější update firmware, jejž můžete nalézt zde.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek