reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Senseg vyvinul revoluční hmatový displej

, , aktualita
Senseg vyvinul revoluční hmatový displej
Společnost Senseg, která se zabývá vývojem dotykových obrazovek, vyvinula velmi zajímavý produkt. Jedná se o dotykový displej nazývaný jako Feel Screen, který umí zprostředkovat hmatový vjem. To znamená, že bychom mohli při dotyku cítit...
Senseg vyvinul revoluční hmatový displej
Společnost Senseg, která se zabývá vývojem dotykových obrazovek, vyvinula velmi zajímavý produkt. Jedná se o dotykový displej nazývaný jako Feel Screen, který umí zprostředkovat hmatový vjem. To znamená, že bychom mohli při dotyku cítit třeba povrch kamene nebo naopak jemné hedvábí, což z monitorů udělá zařízení se zcela novým rozměrem, který určitě velmi ocení především nevidomí. Senseg tak mluví o technologii 4D, neboť displeje jsou zároveň schopny zobrazovat stereoskopický 3D obraz.

Celá věc funguje tak, že úplně na vrchu (tedy nad samotným LCD a dotykovou vrstvou) je hmatová vrstva, jež se skládá z tzv. tixelů, což jsou body (obdoba pixelů) schopné zprostředkovat hmatový vjem pomocí elektrostatických polí působících na prsty. Hmatová vrstva také dokáže navodit dojem vibrací.

A to nejlepší nakonec, Senseg tvrdí, že bude schopen masové produkce těchto displejů již v příštím roce a větší rozšíření na trhu očekává v roce 2013. Sám přitom vlastní veškeré patenty. Možná tu tedy máme další vlnu, která nahradí dnes tolik prosazované 3D televizory a monitory, jež zase vystřídaly mánii po rozlišení Full HD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama